Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Szpital Biziela nagrodzony. I to aż trzykrotnie

Dodano: 30.09.2022 | 09:35

Na zdjęciu: Szpital Biziela otrzymał trzy nagrody w konkursie „Zdrowa Przyszłość - Inspiracje".

Fot. Szymon Fiałkowski

Szpital Biziela otrzymał trzy nagrody w konkursie „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”.

Wczoraj (29 września), podczas uroczystej Gali w Auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie, wręczono nagrody w Konkursie „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”. – Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy nagrodzono aż trzykrotnie – podkreśla Kamila Wiecińska, rzecznik prasowy lecznicy.

CZYTAJ TAKŻE: Co dalej ze szpitalem Biziela? PiS i Lewica chcą pokrzyżować plany rektora UMK. Dlaczego reszta opozycji głosowała przeciw?

Placówka przy Ujejskiego została nagrodzona za następujące projekty: „Szpital przyjazny pszczołom” (laureat drugiego miejsca w kategorii Działania na rzecz ochrony zdrowia i środowiska naturalnego), „Zapobieganie zakażeniom odcewnikowego zakażenia układu moczowego” (zajął czwarte miejsce w kategorii „Bezpieczeństwo i redukcja zdarzeń niepożądanych, ze szczególnym uwzględnieniem zakażeń szpitalnych” i „Komunikacja kliniczna jako narzędzie wspierające zarządzanie przebiegiem konsultacji oraz regulowanie własnych emocji u członków zespołu terapeutycznego” (zajął piąte miejsce w kategorii „Działania na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia pracowników”).

W konkursie „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje” nagradzane są osoby, organizacje pozarządowe, firmy i szpitale, które w mijającym roku szczególnie zasłużyły się dla krzewienia nowych idei, rozwiązań i technologii, wpływając na zdrowie, komfort życia oraz ochronę środowiska, w którym żyjemy.

Laureatów wybiera Kapituła, do której należą osoby, którym bliska jest idea bezpieczeństwa, innowacyjności i nowoczesnych rozwiązań w ochronie zdrowia, w tym m.in. decydenci z kluczowych firm i organizacji, szefowie instytutów medycznych, najlepszych szpitali i ośrodków zdrowotnych. Organizatorem konkursu Inspiracje jest firma Idea Trade, koordynator Koalicji Bezpieczny Szpital Przyszłości.

CZYTAJ TAKŻE: Pożegnanie pełne wzruszeń. Trzech lekarzy ze szpitala Jurasza przeszło na emeryturę

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments