Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pożegnanie pełne wzruszeń. Trzech lekarzy ze szpitala Jurasza przeszło na emeryturę

Dodano: 29.09.2022 | 09:54

Na zdjęciu: Szpital Jurasza z końcem września pożegnał swoich trzech wieloletnich pracowników - prof. Henryka Witmanowskiego, Mariusza Wysockiego i Henryka Kaźmierczaka

Fot. Szpital Jurasza

Trzech kierowników klinik w szpitalu Jurasza – profesorzy Henryk Kaźmierczak, Mariusz Wysocki i Henryk Witmanowski – przechodzi na emeryturę. We wtorek, 27 września, władze szpitala pożegnały zasłużonych medyków.

Szpital Jurasza z końcem września pożegnał swoich trzech wieloletnich pracowników – prof. Henryka Kaźmierczaka, Mariusza Wysockiego i Henryka Witmanowskiego. Henryk Kaźmierczak od lat był związany wpierw z Akademią Medyczną, a potem Collegium Medicum. W „Juraszu” pełnił funkcję kierownika Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej z pododdziałem Audiologii i Foniatrii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy. Jest specjalistą w dziedzinach laryngologii i otoneurologii. Zajmuje się diagnostyką i schorzeniem chorób nosa, gardła, krtani i uszu, w tym zawrotami głowy, szumami usznymi i zaburzeniami słuchu.


ZOBACZ: Po ponad 40 latach pracy pielęgniarki ze szpitala zakaźnego przeszły na emeryturę [ZDJĘCIA]


Profesor Mariusz Wysocki pełnił funkcję kierownika Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii. To doświadczony pediatra, który w 2001 roku otrzymał tytuł profesora nauk medycznych. Brał udział jako ekspert w licznych, krajowych i zagranicznych kongresach medycznych. Profesor Henryk Witmanowski od 2011 roku był kierownikiem Kliniki Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Jest też konsultantem w zakresie oparzeń oddziału oparzeń Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu oraz oddziału chirurgii piersi w Wielkopolskim Centrum Onkologii.

Pożegnanie trzech profesorów odbyło się we wtorek, 27 września. Jako pierwsza głos zabrała prof. Kornelia Kędziora-Kornatowska, prorektor ds. CM. – Chciałabym w imieniu całej społeczności akademickiej zwłaszcza Collegium Medicum bardzo serdecznie podziękować za Państwa wkład w rozwój uczelni, kształcenie studentów i lekarzy, za przekazywanie swojej wiedzy i umiejętności z ogromnymi kompetencjami – powiedziała prorektor.

Szpital Jurasza podkreśla, że podczas spotkania nie zabrakło wielu sentymentalnych wspomnień i wzruszeń. – Podziękowanie za wieloletnią pracę na rzecz pacjentów naszego szpitala w imieniu swoim oraz wszystkich pracowników szpitala złożył dyrektor Jacek Kryś, wręczając wraz z Dyrektor ds. Pielęgniarstwa Mirosławą Ziółkowską oraz Dyrektorem ds. Lecznictwa dr. Ahmadem El-Essą okolicznościowe dyplomy i kwiaty – relacjonuje placówka.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Bydgoski lekarz doceniony. Prof. Tomasz Drewa prezesem Polskiego Towarzystwa Urologicznego

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments