Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoSzpital Biziela otrzymał robota. Służy do dezynfekcji
szpital biziela
26.11.2021 | 11:07

Szpital Biziela otrzymał robota. Służy do dezynfekcji

Na zdjęciu: UVD Robot to innowacyjne urządzenie do skutecznej dezynfekcji i dekontaminacji pomieszczeń szpitalnych, wykorzystujące promieniowanie UV-C, które niszczy DNA i RNA chorobotwórczych mikroorganizmów, takich jak wirusy, bakterie, pleśnie czy grzyby.

Fot. mat. prasowe

Szpital Biziela w Bydgoszczy otrzymał jeden z 200 egzemplarzy robotów do dezynfekcji pomieszczeń szpitalnych. Zostały one zakupione przez Komisję Europejską.

UVD Robot to innowacyjne urządzenie do skutecznej dezynfekcji i dekontaminacji pomieszczeń szpitalnych, wykorzystujące promieniowanie ultrafioletowe. – Niszczy one DNA i RNA chorobotwórczych mikroorganizmów, takich jak wirusy, bakterie, pleśnie czy grzyby. Wiązki promieni docierają do najtrudniej dostępnych miejsc. Urządzenie nie wymaga użycia środków chemicznych ani dodatkowego sprzętu – podkreśla Kamila Wiecińska, rzecznik prasowy Szpitala Uniwersytecki nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy.

Nowy robot „Biziela” jest w pełni automatyczny. Jego obsługa jest prowadzona dzięki prostej aplikacji. Po uprzednim „poznaniu” określonych pomieszczeń porusza się samodzielnie po zamkniętym obszarze, a dzięki wbudowanym czujnikom i kamerom omija przy tym wszelkie przeszkody.

CZYTAJ TAKŻE: Szpital Biziela nagrodzony w ogólnopolskich konkursach

Funkcja operatora urządzenia sprowadza się jedynie do jego uruchomienia i weryfikacji efektów dezynfekcji na tablecie, z którym UVD Robot jest połączony. Efekt pracy urządzenia można sprawdzić, wyświetlając na tablecie mapę odzwierciedlającą przestrzeń, po której się ono porusza. Kolory na mapie pokazują poziom uzyskanej dezynfekcji – dodaje Wiecińska. Jak podkreśla producent, skuteczność dezynfekcji w wykonaniu robota dochodzi do 99,99999%.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści