Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 3 • L 2
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleSzukali pedofila przez dwanaście lat. W końcu zatrzymali go w Niemczech
18.03.2017 | 17:29

Szukali pedofila przez dwanaście lat. W końcu zatrzymali go w Niemczech

Współpraca policjantów z Polski i Niemiec doprowadziła do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania 53-letniego dziś Dariusza Z.

Na zdjęciu:

Fot. FreeImages

Ponad dekadę trwały poszukiwania mieszkańca powiatu inowrocławskiego, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości podejrzewany o czyny pedofilskie. Wpadł kilka dni temu za naszą zachodnią granicą…

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zniszczył trzynaście samochodów w niespełna dwa miesiące. „Bo kierowcy źle parkowali”

53-letni dziś mężczyzna poszukiwany był od czerwca 2005 roku. Wówczas funkcjonariusze wystawili za nim list gończy na podstawie zarzutów o przestępstwa na tle seksualnym przeciwko małoletniej. Dariusz Z. miał się ich dopuszczać w latach 1998-2004.

W związku z informacjami pochodzącymi jeszcze z 2011 roku o możliwości przebywania mężczyzny poza granicami Polski, wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Z kolei w 2014 roku sprawę przejęli policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego bydgoskiej komendy wojewódzkiej.

I to właśnie ich praca doprowadziła do ustalenia miejsca pobytu 53-letniego dziś sprawcy. – Udało się ustalić miejsce i dokładny adres, gdzie na terenie Niemiec mógł przebywać poszukiwany – mówi podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego. Informacje te przekazano niemieckim funkcjonariuszom, którzy zatrzymali Dariusza Z. w miniony poniedziałek.

Mężczyzna wkrótce trafi do polskiego aresztu. Następnie ma odpowiedzieć przed sądem za swoje czyny sprzed przeszło dziesięciu lat.


Powiązane treści