Bydgoszcz
-8C
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H -8 • L -9
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaTak studenci Wzornictwa UTP widzą kioski dla kwiaciarek na Placu Wolności [WIZUALIZACJE]
kwiaciarnia plac wolności
03.06.2020 | 10:07

Tak studenci Wzornictwa UTP widzą kioski dla kwiaciarek na Placu Wolności [WIZUALIZACJE]

Na zdjęciu: Jedna z koncepcji studentów Wzornictwa UTP.

Fot. UTP

Studenci kierunku Wzornictwa na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy przedstawili kilka propozycji wyglądu kiosków dla kwiaciarek prowadzących działalność na Placu Wolności. 

Jak podkreśla uczelnia, prowadzona od dłuższego czasu debata w mieście nad nowym kształtem Placu Wolności, który ma ulec przebudowie w związku z planowaną budową zbiornika retencyjnego, a co za tym idzie – zmianą wyglądu obecnie znajdujących się tam kwiaciarni, wywołała studentów UTP do tablicy.


CZYTAJ WIĘCEJ: Kwiaciarki na szalecie, albo wcale? Wojewódzki konserwator zabytków o lokalizacji kiosków na Placu Wolności


Podczas zajęć prowadzonych przez dr Ewę Raczyńską-Mąkowską studenci zmierzyli się z „niełatwą materią” zagospodarowania Placu Wolności. Dzięki pomocy Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Bydgoszczy studenci mogli pracować na trójwymiarowym modelu placu, co znacznie ułatwiło im zdanie. Efekt prac został w minionym tygodniu zaprezentowany Radzie ds. Estetyki Miasta Bydgoszczy. Zapoznała się ona z koncepcjami kwiaciarni, zaprojektowanymi przez studentów III semestru Wzornictwa UTP.

Dr Raczyńska-Mąkowska opowiedziała członkom rady o 11 studenckich propozycjach.Wzbudziły one duże zainteresowanie członków Rady, jak i władz Miasta. Zwrócono uwagę na ich uniwersalność i potencjał, który może być wykorzystany także w innych lokalizacjach. Do realizacji w tym miejscu przekazano bowiem projekt Sylwii Zaremby, który powstał pod kierunkiem plastyka miejskiego Marka Iwińskiego. Po akceptacji prezydenta miasta zostanie on zaprezentowany opinii publicznej.

Przypomnijmy: Projekty studentów Wzornictwa można podziwiać w przestrzeni miasta – to m.in. zaprojektowane przez Agatę Łapińską ławki i kwietniki na Starym Rynku w Bydgoszczy. Uczelnia podkreśla, że na trwale wpisały się one w krajobraz miasta, nadając rynkowi charakteru i indywidualnego stylu.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
James Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
James
Gość
James

Ciekawe co na to kwiaciarki.

Powiązane treści