Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaOlbrzymie zainteresowanie Targami Pracy i Kariery na Politechnice Bydgoskiej [ZDJĘCIA]
23.03.2023 | 13:49

Olbrzymie zainteresowanie Targami Pracy i Kariery na Politechnice Bydgoskiej [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: BB

Już po raz 17. na Politechnice Bydgoskiej odbyły się Targi Pracy i Kariery – YOUR FUTURE. Studenci i osoby poszukujące pracy tłumnie odwiedzili fordoński kampus uczelni, gdzie czekały na nich przeróżne oferty: od firm budowlanych, rolniczych, informatycznych, produkcyjnych po wojsko, policję czy służby więziennej.

Targi pracy na Politechnice Bydgoskiej skierowane są do osób poszukujących pracy – zarówno do studentów uczelni wyższych, jak i uczniów ostatnich klas szkół branżowych. W czwartek, 23 marca na fordońskim kampusie uczelni pojawili się przedstawiciele blisko 70 firm z całej Polski, którzy przedstawili oferty pracy, staży i praktyk.

Dziękuję wszystkim za przybycie. Politechnika Bydgoska zawsze chętnie gości cały sektor gospodarczy – mówił podczas otwarcia imprezy dr hab. Szymon Różański, prorektor PBŚ ds. rozwoju i rzecznik prasowy uczelni. Jak dodał, to już 17. edycja targów, które cieszą się wielkim powodzeniem. – Już po samym otwarciu widać, że zainteresowanie jest olbrzymie, zarówno wśród pracodawców, jak i studentów – podkreślił. Podczas targów każdy mógł zapoznać się z ofertą lokalnego rynku pracy, złożyć CV czy przygotować je na miejscu.

Wśród wystawców znalazły się firmy działające na terenie Bydgoszczy i regionu – m.in. Strabag, Budimex, PESA, Belma, Frosta, Anwil, Hanplast, Can-Pack, Atos czy Polmlek. – Jesteśmy na targach rok w rok. Bardzo lubimy podtrzymywać kontakt z uczelnią i ze studentami, by porozmawiać o tym, co oferujemy – podkreśliła w rozmowie z nami przedstawicielka firmy Mondi Świecie. Oferuje ona zarówno stanowiska pracy, praktyki i staże dla studentów różnych wydziałów. – Praktyki można u nas odbyć w działach administracyjnych, logistycznych, finansowych, projektowych czy utrzymania ruchu. To idealna opcja dla studentów Politechniki Bydgoskiej – podkreśla.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Bydgoska firma stawia na rozwój. BIMs PLUS rozbudowuje centrum logistyczne

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments