Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Tauron SEC 2023 w Bydgoszczy. Już jutro wielkie ściganie na Sportowej 2!

Dodano: 08.09.2023 | 13:30

Na zdjęciu: Szymon Woźniak (kask czerwony) i Dominik Kubera (niebieski) w tym roku stali już na podium Kryterium Asów w Bydgoszczy.

Fot. Archiwum

Dwie poprzednie rundy cyklu na bydgoskim torze padły łupem Duńczyka Leona Madsena. Czy jutro (9 września), aktualny wicemistrz świata triumfuje po raz trzeci?

W pandemicznych latach – 2020 i 2021, Bydgoszcz była gospodarzem rund Tauron SEC i obie te rundy stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. – One zostały jednogłośnie okrzyknięte najlepszą promocją tego sportu, ponieważ były bardzo ciekawe, mieliśmy mnóstwo mijanek, a tor sprzyja świetnemu widowisku – mówi Karolina Jankowska z One Sport, promotora cyklu i dodaje: – Dla nas nie było wątpliwości, aby tutaj wrócić. Wtóruje jej Karol Lejman i precyzuje, że współpraca toruńskiej firmy z bydgoskim klubem układa się bardzo dobrze. – Nasza współpraca z Abramczyk Polonią układa się wspaniale i ten tor gwarantuje możliwości świetnego ścigania – podkreśla.

Obie bydgoskie rundy wygrał Leon Madsen. W 2020 roku, drugi był jego rodak Mikkel Michelsen, a trzecie miejsce zajął wówczas Grigorij Łaguta (czwarty był wówczas Emil Sajfutdinow), zaś rok później podium uzupełnili Piotr Pawlicki (drugie miejsce), a na najniższym stopniu stanął Brytyjczyk Daniel Bewley. Czwarte miejsce zajął wówczas Michelsen.

Leon Madsen, Kai Huckenbeck

Leon Madsen (z przodu) wygrał obie bydgoskie rundy Tauron SEC.

Tegoroczny turniej na stadionie przy ul. Sportowej 2 będzie trzecią rundą cyklu. Przypomnijmy, że w Częstochowie najlepszy okazał się Madsen przed Michelsenem, a trzeci był Szymon Woźniak. Poprzedni turniej – 6 sierpnia na torze w niemieckim Gustrow padł łupem Janusza Kołodzieja, który w finale wyprzedził Michelsena i Łotysza Andrzeja Lebiediewa.


Wideo z rundy Tauron SEC 2020

W klasyfikacji generalnej przed bydgoską rundą, liderem jest Michelsen z 29 punktami na koncie i dziewięciopunktową przewagą nad Madsenem, trzeci Lebiediew, podobnie jak czwarty Kacper Woryna tracą do lidera dziesięć punktów (pełną klasyfikację generalną prezentujemy pod listą startową sobotniego turnieju).

SEC Bydgoszcz: sześciu Polaków na liście startowej

O punkty do klasyfikacji generalnej walczyć będzie w Bydgoszczy sześciu reprezentantów Polski. Do grona pełnoprawnych uczestników – wspomnianych już Woryny i Kołodzieja, a także Dominika Kubery, Patryka Dudka i Grzegorza Zengoty dołączył także Szymon Woźniak, który zastąpi kontuzjowanego Wiktora Przyjemskiego. Młodzieżowiec miejscowej Abramczyk Polonii miał pojechać z dziką kartą, ale kontuzja, jakiej nabawił się niedawno w Lublinie podczas turnieju finałowego Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski wyklucza go ze startów nie tylko w sobotę, ale i w obu półfinałowych meczach bydgoskiej Polonii z ROW-em Rybnik. – Bardzo się cieszę, że jeszcze w tym sezonie będę mógł się zaprezentować przed bydgoską publicznością – napisał Woźniak chwilę po tym, jak przekazano, że to on wskoczy na listę startową bydgoskiej rundy. – Mam nadzieję, że godnie zastąpię Wiktora – dodał i przekazał, że życzy 18-latkowi z bydgoskiej Polonii szybkiego powrotu do zdrowia.

Tauron SEC 2023 w Bydgoszczy. Już jutro wielkie ściganie na Sportowej 2!

Szymon Woźniak (kask żółty) wskoczył na listę startową zawodów Tauron SEC, zastępując kontuzjowanego Wiktora Przyjemskiego.

Pod nieobecność Przyjemskiego, kibice miejscowej Polonii będą z pewnością trzymać kciuki za Duńczyka Andreasa Lyagera, który z powodu kontuzji opuścił turniej w Częstochowie, a w Gustrow zdobył pięć punktów i zajął jedenaste miejsce.

Nadzieję na dobry wynik na Sportowej 2 będą mieli Kai Huckenbeck i Dimitri Berge. Obaj w przeszłości reprezentowali barwy bydgoskiego klubu (wedle informacji medialnych, Berge ponoć ma w sezonie 2024 ponownie jeździć z Gryfem na kevlarze, a rozmowy z Huckenbeckiem mają być prowadzone), a całkiem niedawno w ligowych meczach byli liderami Trans MF Landshut Devils.

Tauron SEC 2023 w Bydgoszczy. Już jutro wielkie ściganie na Sportowej 2!

Kai Huckenbeck i Dimitri Berge w przeszłości jeździli w barwach Polonii. Znajomość toru przy Sportowej przydała się im w trakcie meczów w barwach Trans MF Landshut Devils. Tak samo będzie jutro podczas turnieju Tauron SEC?

Bilety na SEC 2023 Bydgoszcz

W sprzedaży w dalszym ciągu są bilety na sobotni turniej. Ich ceny kształtują się następująco:

  • 450 zł – bilet VIP (w jego cenie wliczony jest program zawodów, open bar, catering i miejsce na trybunie głównej),
  • 150 zł – trybuna główna,
  • 70 zł – nowa trybuna (przeciwległa prosta),
  • 50 zł – normalny i 40 zł – ulgowy na sektor A,
  • 40 zł – normalny i 30 zł – ulgowy na sektor B,
  • 15 zł – program zawodów.

 

Wideo z bydgoskiej rundy Tauron SEC 2021 (źródło: mat. prasowe organizatorów cyklu)

Start do pierwszego biegu zaplanowano na godzinę 20:00, ale bramy stadionu dla kibiców otworzą się półtorej godziny wcześniej, kiedy to zaplanowano oficjalną sesję treningową. Sympatycy czarnego sportu powinni jednak w okolicach stadionu pojawić się już po godzinie 14:00, bo to wtedy zaplanowano szereg atrakcji. Wśród nich – jak zapowiadają organizatorzy – będzie wystawa motocykli żużlowych, spotkanie z byłym żużlowcem Samem Ermolenką, czy konkursy z nagrodami. Czas do zawodów umilą koncerty grup Graffiti (16:00) i Any More (18:00) oraz sesja autografów z uczestnikami Tauron SEC (17:00). Miasteczko kibica umiejscowione będzie na trybunie za drugim łukiem.

ŻUŻEL – TAURON SEC 2023 BYDGOSZCZ – INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA EUROPY – III RUNDA

Sobota 9 września 2023 r., g. 20:00; stadion Polonii, ul. Sportowa 2

Lista startowa (w nawiasie numer stały na plastronie zawodnika)
1. (85) Antonio Lindback (Szwecja)
2. (299) Adam Ellis (Wielka Brytania)
3. (744) Kai Huckenbeck (Niemcy)
4. (155) Mikkel Michelsen (Dania)
5. (223) Kacper Woryna (Polska)
6. (333) Janusz Kołodziej (Polska)
7. (114) Andreas Lyager (Dania)
8. (30) Leon Madsen (Dania)
9. (692) Patryk Dudek (Polska)
10. (48) Szymon Woźniak (Polska)
11. (415) Dominik Kubera (Polska)
12. (96) Dimitri Berge (Francja)
13. (129) Andzejs Lebedevs (Łotwa)
14. (225) Vaclav Milik (Czechy)
15. (201) Jan Kvech (Czechy)
16. (29) Grzegorz Zengota (Polska)
17. (R1) Kacper Pludra (Polska)
18. (R2) Kacper Łobodziński (Polska)

Sędziuje: Jesper Steentoft (Dania).
Prezydent jury FIM Europe: Petr Moravec (Czechy).

TAURON SEC 2023 – KLASYFIKACJA GENERALNA PO DWÓCH TURNIEJACH

1. Mikkel Michelsen (Dania) 29 pkt.
2. Leon Madsen (Dania) 20 pkt.
3. Andrzej Lebiediew (Łotwa) 19 pkt.
4. Kacper Woryna (Polska) 19 pkt.
5. Patryk Dudek (Polska) 18 pkt.
6. Janusz Kołodziej (Polska) 17 pkt.
7. Dimitri Berge (Francja) 15 pkt.
8. Kai Huckenbeck (Niemcy) 13 pkt.
9. Szymon Woźniak (Polska) 12 pkt.
10. Adam Ellis (Wielka Brytania) 12 pkt.
11. Antonio Lindback (Szwecja) 11 pkt.
12. Jan Kvech (Czechy) 10 pkt.
13. Dominik Kubera (Polska) 10 pkt.
14. Niels Kristian Iversen (Dania) pkt.
15. Maksym Drabik (Polska) pkt.
16. Vaclav Milik (Czechy) pkt.
17. Grzegorz Zengota (Polska) 7 pkt.
18. Timo Lahti (Finlandia) pkt.
19. Andreas Lyager (Dania) 5 pkt.
20. Norick Bloedorn (Niemcy) pkt.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments