Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Teren po tartaku przekazany miastu i Kobylarni. Kiedy ruszą na nim prace?

Dodano: 20.12.2018 | 13:59

Na zdjęciu: Dziś (20 grudnia) przedstawiciele ZDMiKP przejęli teren po tartaku przy ulicy Ujejskiego.

Fot. BB

Miasto Bydgoszcz przejęło od egzekutora teren tartaku przy ulicy Ujejskiego. Został on od razu przekazany firmie Kobylarnia – wykonawcy przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej. Większe prace na działce mają zacząć się po Nowym Roku.

Przekazanie terenu nastąpiło dziś w południe – egzekutor Maciej Kubiak udostępnił go przedstawicielom Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, a ci niezwłocznie przekazali go spółce realizującej inwestycje. Na kilka chwil przed dokonaniem formalności nastąpił wywóz ostatnich elementów tartaku – drewnianych domków, gdzie mieściło się między innymi biuro firmy.

Udostępnienie terenu po tartaku oznacza, że Kobylarnia będzie mogła rozpocząć prace nad połączeniem odcinka od skrzyżowania z ulicą Ujejskiego do wiaduktu nad aleją Jana Pawła II. W rozmowie z nami kierownik budowy Adam Kotowski podkreślił, że na początku firma wykona prace rozbiórkowe, a także przeniesie gniazda kawek. Rozpoczęcia robót drogowych można się spodziewać po Nowym Roku.

Egzekucja terenu przy ulicy Ujejskiego zakończyła się po ponad tygodniu od rozpoczęcia. Krzysztof Pietrzak, były współwłaściciel działek, przekonuje, że odbywa się ona nielegalnie. Zapowiada, że wytoczy sprawy przeciwko osobom, które o wywozie zdecydowały bądź się go podjęły.

CZYTAJ WIĘCEJ O EGZEKUCJI TARTAKU PRZY ULICY UJEJSKIEGO