Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 7 • L 5
5C
Sr
6C
Czw
6C
Pt
4C
Sob
8C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTerenowa Masakra za nami. Kolejna edycja już we wrześniu
terenowa masakra (1) główne
04.07.2018 | 23:36

Terenowa Masakra za nami. Kolejna edycja już we wrześniu

Na zdjęciu:

Fot. mat. prasowe

Terenowa Masakra już za nami.​ Po raz pierwszy impreza odbywała się przez aż dwa dni.​ ​W sobotę zawodnicy startowali na dystansie 10 kilometrów, natomiast w niedzielę na dystansie o połowę krótszym. Obie grupy, czyli 2700 uczestników, łączy jednak kilka rzeczy – wszyscy mieli okazję skorzystać z błotnych kąpieli na trudnym terenie Myślęcinka. Wszyscy też przy okazji biegu mogli skorzystać z innych atrakcji, jakie zostały przygotowane na terenie największego parku miejskiego w Polsce.

Najciekawsze atrakcje przygotowane zostały oczywiście dla zawodników. Każdy bez wyjątku mógł sprawdzić swoją wytrzymałość na chłód w zimnym jak lód myślęcińskim stawie. O sprawdzenie swojej siły uczestnicy zadbali dzięki podciąganiu się na linie czy też podczas przenoszenia wielkich kłód drewna. Łącznie na trasie można było napotkać kilkadziesiąt różnego rodzaju przeszkód.

Terenowa Masakra to bieg terenowy z kilkudziesięcioma specjalnie przygotowanymi na trasie przeszkodami. Zawodnicy startujący w imprezie mogą sprawdzić się w takich przeszkodach jak wspinaczka, przenoszenie kłód drewna, małpi gaj, podciąganie na linie czy też przechodzenie po linie nad głębokim i lodowatym stawem. Dla jednych brzmi ciekawie, a dla innych przerażająco, jednak dla każdego w trakcie imprezy znajdzie się coś ciekawego. Dla niezdecydowa​​nych do startu w biegu, na terenie największego parku miejskiego w Polsce czeka mnóstwo innych atrakcji. Jakich? Dla odwiedzających tego dnia Różopole, organizatorzy przygotowują specjalne strefy gastronomiczne. Chętni mogą poddać się też badaniom podologicznym, zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt sportowy, a także… „spompować się” w strefie kalisteniki. Możliwość zorganizowania takiej strefy to przywilej, który przysługiwał w ostatniej edycji drużynie, która wystawiła w Terenowej Masakrze najbardziej liczną reprezentację. Tym razem ekipa Calisthenics Academy pobiła rekord wszechczasów i w minionej edycji Terenowej Masakry wystawiła aż 115-osobową reprezentację.

Kolejna edycja Terenowej Masakry już 23 września, ale już teraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z minionej edycji. Impreza jest ambasadorem marki Aktywna Bydgoszcz.


Powiązane treści