Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jest terminarz pierwszej kolejki Tauron Ligi. Pałac zacznie sezon na wyjeździe

Dodano: 26.06.2022 | 08:50

Na zdjęciu:

Fot. Archiwum

Pod koniec października rozpocznie się nowy sezon w siatkarskiej Tauron Lidze. Władze ligi poinformowały w komunikacie o terminarzu gier w inauguracyjnej serii spotkań.

Sezon ligowy rozpocznie się w ostatni weekend października, tj. 28-30.10., a to dlatego, że we wrześniu Polska wraz z Holandią będzie gospodarzem mistrzostw Świata siatkarek. Władze Polskiej Ligi Siatkówki poinformowały w komunikacie, jaki zamieszczono na stronie ligi, że podczas niedawnego spotkania prezesów klubów, które odbyło się w Łodzi, omawiano plan rozgrywek na sezon 2022/2023. – Wszyscy zgodnie uznali, że system rozgrywek, który obowiązywał w poprzednim sezonie, funkcjonował bardzo dobrze i nie ma żadnego powodu, by cokolwiek w nim zmieniać – mówi prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Artur Popko.

Beniaminkiem Tauron Ligi w sezonie 2022/2023 będzie drużyna Roleski Grupa Azoty Tarnów. I to właśnie od wyjazdowego meczu z tarnowską drużyną rozpoczną nadchodzące rozgrywki siatkarki Polskich Przetworów Pałacu. Dla bydgoszczanek będzie to trzydziesty pierwszy sezon w elicie. W inauguracyjnej kolejce nie zabraknie ciekawych pojedynków. Do takich należy zaliczyć z pewnością starcia Grot Budowlanych Łódź z E.Leclerc Moya Radomką Radom czy IŁ Capital Legionovii Legionowo z mistrzem kraju, Grupą Azoty Chemikiem Police. Wicemistrzynie z Rzeszowa zaczną sezon wyjazdowym meczem we Wrocławiu, a ponadto czekać nas będą mecz Uni Opole z ŁKS-em Commercecon Łódź i Energi MKS-u Kalisz z BKS-em Bostik Bielsko-Biała. Szczegółowy terminarz poszczególnych kolejek ma zostać dopiero sporządzony.

W trakcie łódzkiego spotkania uzgodniono także, że faza zasadnicza Tauron Ligi potrwa do 29 marca 2023 r., a faza play-off z udziałem ośmiu najlepszych zespołów rozpocznie się 5 kwietnia. Finały zaplanowano na 3 maja, a mistrza kraju poznamy 10, 13 lub 17 maja. Pierwsze dwie rundy play-off rozgrywane będą do dwóch wygranych, finały – do trzech. Ostatni zespół w tabeli spadnie do niższej klasy rozgrywkowej. Z kolei 1 i 2 kwietnia odbędzie się turniej finałowy Pucharu Polski.

TAURON LIGA SIATKAREK – SEZON 2022/2023 – TERMINARZ 1 KOLEJKI

Roleski Grupa Azoty Tarnów – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz
IŁ Capital Legionovia Legionowo – Grupa Azoty Chemik Police
Volley Wrocław – Developres Bella Dolina Rzeszów
Grot Budowlani Łódź – E.Leclerc Moya Radomka Radom
UNI Opole – ŁKS Commercecon Łódź
Energa MKS Kalisz – BKS Bostik Bielsko-Biała

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments