Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeTo prawdziwa bestia. Zobacz największą pizzę w Bydgoszczy!
28.04.2023 | 10:08

To prawdziwa bestia. Zobacz największą pizzę w Bydgoszczy!

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Pizzeria Jolanta od dawna gustuje w biciu rekordów. Teraz w jej ofercie znalazła się największa pizza w Bydgoszczy, a zarazem największa w Polsce, którą można zamówić do domu.

Dotychczas Jolanta oferowała standardowe rozmiary, czyli 30 cm (mała pizza), 40 cm (duża) oraz 60 cm (mega). Niedawno pojawił się pomysł, aby wprowadzić do oferty coś wyjątkowego. Tak powstała „Bestia”.

– Zastanawialiśmy się, o ile można powiększyć rozmiar pizzy, by dalej można było realizować zamówienia z dostawą do domu. W naszym piecu możemy zrobić pizzę 100×70, bo taki jest maksymalny rozmiar komory. Dostawa wymaga jednak opakowania oraz torby termicznej. Największy karton, jaki posiadamy oraz torba do takiego kartonu to pudło o wymiarach 60×60. Czemu więc nie zrobić takiej pizzy? – opowiadają właściciele Jolanty.

Nie było łatwo

Testy przed włączeniem Bestii do menu trwały kilka miesięcy. Podczas wyrobu pizzy pojawiło się kilka problemów. Samego ciasta jest aż 1,5 kilograma! Trzeba było nauczyć się formować z niego pizzę w kwadracie, aby rogi się nie ściągały.

– Kłopotem był też wypiek. Pizza musi być obracana w piecu przynajmniej cztery razy, by nie popalić jej z żadnej strony. Największym problemem okazało się jednak przełożenie „Bestii” z pieca do kartonu. Dzięki testom i wprawie poradziliśmy sobie ze wszystkimi przeszkodami – słyszymy w pizzerii.

Czytaj także: Książulo odwiedził Pizzerię Jolanta. Zobacz film!

Bydgoszcz może się teraz pochwalić

W Polsce są co prawda większe pizze, ale tylko z możliwością konsumpcji na miejscu. Nie można zamówić ich do domu.

– Bydgoszcz może się teraz pochwalić największą pizzą dostępną na dowóz w Polsce, a nasz lokal może się pochwalić największą pizzą w mieście. Bycie „naj” to dobry powód, by taką pizzę zrobić, prawda? – mówią przedstawiciele pizzerii.

Zainteresowanie gigantyczną pizzą jest spore. Produkt dopiero jest wprowadzany do menu, ale już był szeroko komentowany w mediach społecznościowych. Świetnie nadaje się na duże imprezy, bo 16 kwadratowych kawałków nakarmi wielu głodomorów.

Gigantyczna pizza w Bydgoszczy. Jakie rozmiary?

Pizzę 60×60 w Jolancie można zamawiać w dowolnej kompozycji. Klienci często decydują się na opcję pół na pół. Wyjątkowym zleceniem było 16 różnych pizz na „Bestii”, czyli każdy kwadrat inny. Cena i dostępność to kwestia indywidualna. Waga pizzy dochodzi do 4 kilogramów.

Pizzeria Jolanta działa w Bydgoszczy od 2006 roku. – Przyświeca nam jeden cel. Bycie NAJ. Oprócz największej pizzy w Bydgoszczy posiadamy także Najostrzejszą pizzę w Polsce – Petardę. Produkt tylko dla najtwardszych śmiałków – mówią właściciele. Już dziś przygotowują się do wykonania najdłuższego calzone.

Zamówienia w Jolancie można składać do godz. 1 w nocy, zaś na fanpage’u pizzerii proponowanych jest wiele rabatów.

W weekend na naszych profilach na Instagramie oraz TikToku znajdziecie wideo z powstawania Bestii. Zachęcamy do obserwowania!

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments