Bydgoszcz
28C
Słonecznie
28% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 28 • L 28
23C
Nd
24C
Pon
26C
Wt
26C
Sr
24C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTomasz Gollob trafił do szpitala. Po wypadku na porannym treningu [AKTUALIZACJE, ZDJĘCIA]
Tomasz Gollob - ST
23.04.2017 | 14:24

Tomasz Gollob trafił do szpitala. Po wypadku na porannym treningu [AKTUALIZACJE, ZDJĘCIA]

Stan żużlowca jest bardzo poważny.

Na zdjęciu: Tomasz Gollob to jeden z najbardziej znanych sportowców w Polsce.

Fot. ST / archiwum

Poważnego urazu głowy i kręgosłupa doznał w niedzielny poranek Tomasz Gollob w wyniku wypadku, do którego doszło na treningu przed zawodami motocrossowymi w Chełmnie. Sportowiec został przetransportowany helikopterem do szpitala wojskowego w Bydgoszczy. 

O zdarzeniu poinformował Przegląd Sportowy, według którego żużlowiec stracił kontrolę nad motocyklem w trakcie treningu. Leżącego obok motocykla Golloba znalazł Wiesław Wiśniewski, zawodnik KM Wisła Chełmno. Natychmiast wezwano opiekę medyczną. Sportowiec nie stracił świadomości i rozmawiał ze znajdującymi się obok osobami.

Lekarz zawodów Wojciech Kłysiński pojawił się przy zawodniku tuż po upadku. Wstępnie ustalił, że doszło do poważnego urazu głowy i kręgosłupa. Wychowanek Polonii został natychmiast przetransportowany helikopterem do szpitala wojskowego w Bydgoszczy. Z relacji świadków wynika, że Gollob będąc umieszczanym na noszach w karetce krzyczał do lekarzy, że nie czuje nóg. Z przeprowadzonych dotąd badań jak na razie wynika, że po wypadku Gollob miał porażenie dolnych kończyn i nie wiedział, jak doszło do zdarzenia. –  Wszystko wskazuje na to, że żużlowiec musiał choć na chwilę stracić przytomność – pisze dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Gollob miał wystartować dzisiaj w jednym wyścigu o godzinie 12:00. Do wypadku doszło około godziny 11:00.

Sportowiec miał uczestniczyć w niedzielnym meczu ligowym w Grudziądzu. Lekarz Wojciech Kłysińki wątpi, że Gollobowi uda się wyjechać na tor jeszcze w tym roku.

AKTUALIZACJA – godz. 14:40

Informacja o wypadku zaniepokoiła innych sportowców i kibiców Golloba. Uspokoił ich Zbigniew Boniek, który dowiedział się, że żużlowiec nie odniósł bardzo poważnych obrażeń. Na swoim profilu na twitterze opublikował następujący post:

AKTUALIZACJA – godz. 15:05

Sportowcem zajmuje się profesor Marek Harat. – Zawodnik ma uszkodzony rdzeń kręgowy i kręg TH7. Dodatkowo ma stłuczone oba płuca. Badania nie wykazały żadnych uszkodzeń głowy, ale czucia w nogach nie ma – powiedział Sportowym Faktom Cezary Rybacki, lekarz od wielu lat związany z Gollobem. Obecnie trwa operacja sportowca.

AKTUALIZACJA – godz. 15:20

Zdjęcia z miejsca zdarzenia można znaleźć na stronie Fotografia Walerczuk.

AKTUALIZACJA – godz. 18:30

Operacja żużlowca dobiegła końca, lecz rokowania lekarzy nie są dobre. Szczegóły TUTAJ


Powiązane treści