Tomasz Latos chce powołania rady biznesu. „Centrum targowe powinno być konkurencyjne”
Dodano: 24.09.2018 | 16:02Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl
Na zdjęciu: Kandydat na prezydenta Tomasz Latos wraz z szefową sztabu Pauliną Wenderlich podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.
Fot. Eryk Dominiczak
Kandydat PiS na prezydenta miasta Tomasz Latos deklaruje zbliżenie urzędu miasta z biznesem. Chce, aby w ciele doradczym ratusza zasiadała reprezentacja zarówno dużych i średnich, jak i małych przedsiębiorstw. – Jeśli zostanę prezydentem, deklaruję, że rozruszam centrum targowo-wystawiennicze – dodaje.
O mającej powstać radzie biznesu wiadomo tyle, że Latos z prośbą o zasiadanie w niej zwróci się do różnych środowisk biznesowych – zarówno klastrów, jak i pojedynczych firm. – Rada biznesu będzie ciałem doradczym i wierzę, że dzięki współpracy uda się pozytywnie rozwiązać wiele spraw i przyciągnąć nowych inwestorów – przekonuje poseł Prawa i Sprawiedliwości. Jak dodaje, lokalny biznes obecnie „mocno narzeka na brak wsparcia”.
Wsparcie z Jezuickiej miałoby uzyskać także Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze. Obiekt położony na obrzeżach Myślęcinka, zdaniem Latosa, nie wykorzystuje swojego potencjału. Kandydat PiS wskazuje na niedogodności, z którymi mają zmagać się wystawcy – niedostatki w dostępie do zasilania („były problemy z podłączeniem większej liczby maszyn”), problem z ogrzewaniem, brak windy towarowej oraz wysokie ceny. – Zaczęliśmy dobrze, ale później komuś zabrakło wyobraźni, jak rozwijać centrum – zaznacza Latos. Jego zdaniem w BCTW kuleje marketing, a samo centrum być może będzie wymagało zmiany formuły funkcjonowania (obecnie podlega pod Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny).
Tomasz Latos zapewnia, że po wygranych wyborach „rozrusza” centrum, będzie w sprawie wydarzeń rozmawiał z przedsiębiorcami i słuchał ich potrzeb. – Wszystko po to, aby zatrzymać targi, które jeszcze się odbywają w Bydgoszczy, ale także przyciągnąć nowe – podkreśla. Polityk PiS jako wartość dodaną wskazuje położenie Bydgoszczy oraz budowaną drogę S5. Jako elementy do poprawy – kompleksową ofertę dla organizatorów obejmującą też bazę hotelową oraz catering (w ofercie BCTW można znaleźć jednak informacje o tym ostatnim), a także dodatkową komunikację (przy niektórych imprezach także jest uruchamiana, czego przykładem są Targi Wod-Kan). – Mam wrażenie, że wykonano pierwszy krok i spoczęto na laurach. A powinniśmy być konkurencyjni – podsumowuje.
Jako że zaproszenie na konferencję posła Latosa dotarło do nas dopiero w niedzielę wieczorem, w poniedziałek rano poprosiliśmy BCTW o przekazanie informacji dotyczących organizowanych w centrum imprez, ich liczby, a także bilansu finansowego. Już po konferencji kandydata na prezydenta dostaliśmy częściowy materiał. Wynika z niego, że od 2015 roku (BCTW otwarto we wrześniu, właśnie mijają trzy lata jego funkcjonowania) zorganizowano 23 imprezy targowe (2015 r. – 2, w latach 2016-2018 – po 7) oraz ponad 200 „eventów i konferencji”. Na swoim Facebooku centrum deklaruje, że jego gmach odwiedziło w tym roku 28 tysięcy osób (do końca roku bilans ten ma wzrosnąć do 36 tysięcy).
- Brawurowa ucieczka ulicami i chodnikami miasta. Sprawca zmyślił historię o kradzieży auta - 28 kwietnia 2022
- Pijany motocyklista doprowadził do zderzenia w parku przemysłowym. Tragedia była o krok - 28 kwietnia 2022
- Zabytkowe kamienice w Bydgoszczy idą do renowacji. W tym roku tylko trzy - 28 kwietnia 2022