Bydgoszcz
-0C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H 1 • L -1
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITomasz Sekielski z prestiżowym wyróżnieniem. Został dziennikarzem roku!
10.12.2019 | 22:57

Tomasz Sekielski z prestiżowym wyróżnieniem. Został dziennikarzem roku!

Na zdjęciu: Marek i Tomasz Sekielscy odsłonili w tym roku autografy na ul. Długiej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Tomasz Sekielski zdobył tytuł Dziennikarza Roku 2019 podczas gali finałowej Grand Press 2019. Bydgoszczanin, który z bratem Markiem współtworzył film dokumentalny „Tylko nie mów nikomu” o pedofilii w kościele, zdobył rekordową liczbę głosów.

Tytuł Dziennikarza Roku przyznaje się za profesjonalizm, promowanie światowych standardów pracy w mediach i przestrzeganie etycznych kanonów zawodu. Decydują głosy przyznawane przez redakcje. Sekielski zdobył ich 253 – to rekordowy wynik. Kolejni byli Bertold Kittel („Superwizjer” TVN) – 89 pkt., Andrzej Stankiewicz (Onet) – 35 pkt., brat laureata Marek Sekielski (producent „Tylko nie mów nikomu”)- 23 pkt. i Magdalena Gałczyńska (Onet) – 19 pkt.

– To, że ten film miał tak dużą siłę rażenia wynika z tego, że trafił w swój czas, ale ten czas by nie nadszedł, gdyby nie wcześniejsze artykuły i reportaże – powiedział Tomasz Sekielski (cytowany za Press.pl), odbierając statuetkę stalówki zaprojektowaną przez Annę Rzeźnik i czek o wartości 10 tys. euro. Był to dla niego drugi tytuł Dziennikarza Roku. Triumfował także trzynaście lat temu, wspólnie z Andrzejem Morozowskim.

Podczas gali przyznano także inne wyróżnienia. Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego dla dziennikarza sportowego otrzymał Michał Kołodziejczyk. Nagroda Grand Press Economy trafiła do Grzegorza Osieckiego z Dziennika Gazety Prawnej, a Grand Press Digital – do serwisu fact-checkingowego Konkret24. Na gali wręczono także nagrody Grand Press za najlepsze materiały prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe.  Do braci Sekielskich trafiła nagroda w kategorii Reportaż telewizyjny/wideo za „Tylko nie mów nikomu”.

Bracia Sekielscy otrzymali w tym roku także nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. W październiku odsłonili swoje autografy w alei przy ul. Długiej w Bydgoszczy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści