Bydgoszcz
-2C
Niebo częściowo zachmurzone
92% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H -2 • L -2
-4C
Nd
-2C
Pon
-5C
Wt
-3C
Sr
-5C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaToruń przyjedzie na zakupy do Bydgoszczy. Ikea uruchamia specjalny autobus
ikea_bydgoszcz
11.06.2016 | 10:10

Toruń przyjedzie na zakupy do Bydgoszczy. Ikea uruchamia specjalny autobus

Nowe połączenie będzie funkcjonowało w każdą sobotę oraz niedzielę.

Na zdjęciu: Sklep Ikea funkcjonuje w Bydgoszczy od sierpnia 2015 roku.

Fot. Eryk Dominiczak / archiwum

Jedziemy do Ikea! – pod takim hasłem bydgoski sklep szwedzkiej sieci uruchomił w sobotę, 11 czerwca weekendowe połączenie autobusowe pomiędzy miastem nad Brdą a Toruniem.

Pomysł ma przyciągnąć do sklepu zlokalizowanego przy ulicy Skandynawskiej nowych klientów – nie tylko z grodu Kopernika, ale także z miejscowości położonych wzdłuż drogi krajowej nr 80. Autobus Ikei będzie bowiem zatrzymywał się także w Przysieku, Rozgartach, Górsku (przy ośrodku zdrowia) oraz Złejwsi Wielkiej.

Połączenie będzie funkcjonowało w każdą sobotę i niedzielę. W oba dni przewidziane są dwa kursy z Torunia do Bydgoszczy i również dwa powrotne. Pierwszy autobus zza miedzy wyruszy o godzinie dziesiątej z dworca Toruń Miasto, drugi – z tej samej lokalizacji – odjedzie o 16:00. W drogę powrotną klienci mogą udać się o 13:30 oraz 19:00. Podróż na najdłuższym odcinku potrwa niespełna godzinę (patrz rozkład jazdy pod artykułem).

Bilet jednorazowy na dystansie Toruń – Bydgoszcz będzie kosztował 8 złotych. Jest jednak tańsza opcja – bilet „tam i z powrotem” kosztuje bowiem 10 zł. Z tej opcji – choć w identycznej cenie – mogą skorzystać również mieszkańcy pozostałych miejscowości. Dla nich z kolei będą obowiązywały niższe ceny biletów w jedną stronę – 5 zł za dojazd do Ikei zapłacą mieszkańcy Złejwsi Wielkiej, a 6 zł – osoby z Przysieka, Rozgart czy Górska.

Powiązane treści