Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleTragedia na drodze krajowej. Służby informują o pierwszych ustaleniach [ZDJĘCIA]
20.07.2023 | 23:16

Tragedia na drodze krajowej. Służby informują o pierwszych ustaleniach [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu

Prowadzone pod nadzorem prokuratury śledztwo będzie miało za zadanie dokładne wyjaśnienie przyczyn i okoliczności wypadku, w którym zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne.

Służby przekazały więcej szczegółów po tragicznym w skutkach wypadku na drodze krajowej 15. Jak już informowaliśmy na naszych łamach, na odcinku między Suchatówką i Gniewkowem (na wysokości miejscowości Buczkowo), w nocy z wtorku na środę (18/19 lipca) doszło do tragicznego w skutkach zderzenia trzech pojazdów, w którym śmierć poniosła jedna osoba, a dwie kolejne zostały ranne.

Jak relacjonują strażacy z inowrocławskiej komendy PSP, zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do nich tuż przed godziną pierwszą w nocy, a w wypadku uczestniczyły trzy samochody: osobowe audi, dostawcze iveco i ciężarowy mercedes. Na miejscu zdarzenia pracowało w sumie siedem zastępów strażaków oraz pięć zespołów ratownictwa medycznego. Z ustaleń policjantów z inowrocławskiej drogówki wynika z kolei, że w pewnym momencie kierujący ciężarowym mercedesem zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym zderzył się z iveco, a następnie uderzył w audi.

W wypadku śmierć poniósł kierujący iveco, z kolei dwie pozostałe osoby zostały ranne. DK15 na czas akcji służb w miejscu zdarzenia była przez kilka godzin całkowicie zablokowana, później ruch odbywał się wahadłowo. Okoliczności zdarzenia są ustalane w śledztwie pod nadzorem inowrocławskiej prokuratury.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments