Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleTragiczny pożar w pobliżu węzła S5 i A1. W budynku ujawniono zwęglone ciało
27.11.2023 | 13:59

Tragiczny pożar w pobliżu węzła S5 i A1. W budynku ujawniono zwęglone ciało

Zdjęcia: KPP Świecie

– Nie znamy tożsamości ani płci osoby, która zginęła w pożarze – przyznają funkcjonariusze, którzy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wczorajszego (26 listopada), tragicznego w skutkach pożaru w powiecie świeckim.

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, do pożaru budynku doszło wczoraj po południu w miejscowości Bratwin (gmina Dragacz, powiat świecki). W pobliżu węzła S5 i A1, niedaleko węzła Polskie Stwolno płonął pustostan, w którym nagromadzono bardzo dużą ilość śmieci.

Choć sam pożar został szybko opanowany przez zadysponowane na miejsce zastępy straży pożarnej, to w trakcie przeszukiwania pogorzeliska, natrafiono na zwłoki człowieka. – Z uwagi na niemal całkowite spalenie ciała, nie ustalono płci oraz tożsamości osoby – mówią śledczy. Już wiadomo, że zwłoki zabezpieczono do przeprowadzenia szczegółowych badań sekcyjnych.

Służby na miejscu tragedii pojawiły się także dzisiaj. Policjanci wraz z nadzorującym ich pracę prokuratorem dokonali szczegółowych oględzin miejsca zdarzenia, do sprawy powołano także biegłego z zakresu pożarnictwa, którego oceną będzie wyjaśnienie, w jaki sposób doszło do tej tragedii. – Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, będziemy ustalać przyczyny pożaru oraz tożsamość zmarłego człowieka – słyszymy od śledczych.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments