Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITramwaj zdrowia psychicznego wyjechał na bydgoskie tory. Promowały go kandydatki Koalicji Obywatelskiej
10.10.2023 | 07:57

Tramwaj zdrowia psychicznego wyjechał na bydgoskie tory. Promowały go kandydatki Koalicji Obywatelskiej

Zdjęcia:

Na bydgoskie tory wyjechał tramwaj zdrowia psychicznego. Kursował on w poniedziałkowe (9 października) popołudnie i będzie także jeździć we wtorek, 10.10.

Tramwaj podczas konferencji prasowej, która odbyła się w pobliżu pętli Las Gdański promowały kandydatki Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach parlamentarnych: Anna Niewiadomska i Maria Gałęska. – W pojeździe będzie można uzyskać informację, gdzie zdobyć pomoc psychologiczną, która w obecnych czasach jest tak potrzebna – mówiła Niewiadomska i powołała się na wyniki fundacji GrowSpace, która współtworzy projekt tramwaju i przyznała, że rezultaty badań są alarmujące.

– W wielu szkołach nie ma psychologów, a psychiatria dziecięca jest w opłakanym stanie – dodała i przytoczyła inną statystykę: – Najkrótszy czas oczekiwania w naszym województwie do psychiatry dziecięcego na konsultację wynosi 116 dni. Niewiadomska nadmieniła, że będzie można m.in. uzyskać informację, jak rodzice mogą pomóc swoim dzieciom będącym w kryzysie.

Maria Gałęska skupiła się na problemach zdrowotnych, ale od strony osób starszych (Gałęska jest także przewodniczącą miejskiej rady seniorów). – Po pandemii COVID-19 są zachorowania na m.in. depresję, które wynikają z samotności czy izolacji – powiedziała. Jak mówiła, seniorzy wskutek chorób wycofują się z życia i trudno im mówić o kłopotach. – Zachęcam seniorów do tego, aby zrobili wycieczkę tramwajem H – Help, bo dowiedzą się, gdzie można im pomóc. Jak rozmawiam w swoim środowisku, to moi koledzy i moje koleżanki mówią, że mają problemy, np. bardzo źle śpią – podkreśliła.

Tramwaj oznaczony jest literą H i będzie we wtorek będzie kursował w godzinach 14:00 – 17:00. Zabytkowy pojazd kursować będzie na trasie Las Gdański – Babia Wieś.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Normalny
Normalny
8 miesięcy temu

oooo dobra partia do dobrego tramwaju, proponuje ich wszystkich wywiesc do Swiecia a potem do pierdla na Walach Jagiellonskich