Bydgoszcz
21C
Słonecznie
42% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNW
H 21 • L 20
16C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
18C
Wt
17C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTramwaje do odwołania nie kursują przez Babią Wieś. Przez budowę Nordic Astrum
budowa Nordic Astrum Bydgoszcz
23.03.2018 | 15:29

Tramwaje do odwołania nie kursują przez Babią Wieś. Przez budowę Nordic Astrum

Na zdjęciu: W listopadzie ub. roku doszło do tąpnięcia terenu przy ulicy Babia Wieś. Prace budowlane nad brzegiem Brdy były jednak kontynuowane.

Fot. Stanisław Gazda

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego stwierdził przemieszczanie się gruntu na budowie apartamentowca realizowanej przez Nordic Development na Babiej Wsi. Po otrzymaniu tej informacji bydgoscy drogowcy zadecydowali o wstrzymaniu ruchów linii tramwajowych nr 2 oraz 6 w tym rejonie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tąpnięcie terenu i pęknięcie budynku przy ulicy Babia Wieś 8 w Bydgoszczy. Interweniują m.in. radni PiS

Ruch tramwajów został wstrzymany na ulicy Toruńskiej pomiędzy rondami: Toruńskim oraz Bernardyńskim oraz w naturalny sposób również na odcinku ul. Bernardyńskiej pomiędzy rondem Bernardyńskim a rondem Jagiellonów. Na tym odcinku kursowały będą – w ramach komunikacji zastępczej – autobusy „Za T2”. Z kolei linie nr 2 i 6 zostały czasowo przetrasowane na ulicę Jagiellońską (w obu kierunkach).

Do kiedy potrwają utrudnienia – nie wiadomo. Z lakonicznego komunikatu wynika, że sytuacja taka potrwa „do czasu pełnego wyjaśnienia sytuacji” przez nadzór budowlany. Przypomnijmy, że rejon budowy Nordic Astrum nie pierwszy raz trafia na łamy mediów. W listopadzie ubiegłego roku miało tam miejsce tąpnięcie terenu, które doprowadziło do uszkodzenia jednego z budynków oraz zablokowania przejazdu przez ulicę Babia Wieś.

Do sprawy wrócimy.


Powiązane treści