Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W weekend kolejne zmiany w komunikacji. Tramwaje pojadą inaczej

Dodano: 22.03.2023 | 10:03

Na zdjęciu: Montaż rozjazdów ma umożliwić dokończenie prac na skrzyżowaniu Toruńska/Perłowa.

Fot. ZDMiKP

W ten weekend w Bydgoszczy nastąpią kolejne zmiany w komunikacji miejskiej. Po raz drugi w ostatnich tygodniach nastąpi wyłączenie ruchu tramwajowego na ulicy Toruńskiej – ma to związek z montażem rozjazdów nakładkowych w rejonie ulicy Perłowej.

Dwa tygodnie temu firma Trakcja – wykonawca budowy nowych mostów Kazimierza Wielkiego – wprowadziła tramwajową mijankę na Toruńskiej, w rejonie skrzyżowania z Kazimierza Wielkiego. Teraz identyczne rozwiązanie zostanie wprowadzone w obrębie skrzyżowania z Perłową; wykorzystane zostaną rozjazdy nakładkowe, które kilka dni temu zostały zdemontowane z ulicy Fordońskiej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wypadek w Bydgoszczy! Dwie osoby trafiły do szpitala

W związku z montażem rozjazdów, w ten weekend nastąpią zmiany w komunikacji tramwajowej na ulicy Toruńskiej. Od piątku (24 marca), od godziny 18:00 do poniedziałku (27 marca) do godziny 3:00 zamknięte zostanie torowisko na skrzyżowaniu ulic Toruńska/Perłowa. Przez ten czas tramwaje linii nr 6 i 8 zostaną skierowane do pętli Babia Wieś, natomiast funkcjonowanie linii nr 7 zostanie skrócone i wozy z tej linii zjadą na zajezdnię (Toruńska i Łoskoń).

Na odcinku rondo Toruńskie (przystanek linii 76) – Łęgnowo zostanie uruchomiona autobusowa linia zastępcza ZaT6, a przystanek dla linii 59 przy rondzie zostanie zlokalizowany za zatoką autobusową. Warto dodać, że od poniedziałku (27 marca) w związku z uruchomieniem mijanki sterowanej sygnalizacją świetlną, wyłączone z obsługi pasażerskiej zostaną przystanki tramwajowe  Toruńska/Perłowa.

To już ostatnie zmiany w najbliższym czasie na torowiskach w obrębie budowanych mostów – zapewnia Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP. Na razie nie wiadomo, do kiedy potrwają utrudnienia na Toruńskiej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments