Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

„Trasa dotrzymanego słowa”. Politycy PiS dokonują podsumowań inwestycji w Bydgoszczy i regionie

Dodano: 31.05.2023 | 11:14

Na zdjęciu: O szczegółach "trasy dotrzymanego słowa" mówili podczas konferencji prasowej posłowie PiS: Tomasz Latos i Piotr Król.

Fot. Archiwum

Politycy Prawa i Sprawiedliwości rozpoczynają kolejną akcję – tym razem pod hasłem „Trasa dotrzymanego słowa”. – To szereg spotkań w całym kraju, będą one także na terenie naszego województwa – mówią.

Podczas konferencji prasowej w biurze partii o szczegółach mówili bydgoscy posłowie partii rządzącej: Tomasz Latos i Piotr Król. Poseł Latos mówił, że w trakcie ostatnich lat udało się zrealizować sporo inwestycji m.in. w województwie, jak i w mieście Bydgoszczy, a sam skupił się na tematyce zdrowotnej. – Za rządów PiS, na inwestycje w służbie zdrowia w Bydgoszczy przekazano pół miliarda złotych – mówił i wyliczał inwestycje: – To prawie 350 mln zł na rozbudowę szpitala Biziela i jeszcze ta kwota będzie zwiększona, poza tym realizowane były inwestycje w szpitalu Jurasza, za 300 mln zł była inwestycja w centrum pediatryczne w szpitalu Jurasza, która jest na początku, obecnie przygotowywana jest dokumentacja, do tego budowa polikliniki przy szpitalu wojskowym.

Latos przypomniał także przekazanie środków pieniężnych na budowę kampusu Akademii Muzycznej, który powstaje u zbiegu Gdańskiej i Kamiennej. – Środowisko akademiczne marzyło o budowie tego kampusu – nie ukrywał poseł i nadmieniał, że w trakcie kadencji inwestowano również w żłobki, przedszkola i szkoły. – To wsparcie dla instytucji w czasie naszych rządów było realizowane, co podkreślali tak beneficjenci, jak i samorządowcy, którzy czekali na nie czasami wiele lat – mówił dalej Latos.

Piotr Król podkreślał z kolei, że ten program jest pewnego rodzaju kwestią wiarygodności politycznej. – Chcemy pokazać to, co nas wyróżnia i odróżnia od naszych konkurentów politycznych, tj. jak my coś mówimy to staramy się to realizować – powiedział i sam skupił się na inwestycjach drogowych. Jak przyznał, gdy PiS obejmował rządy w 2015 roku, to spotkał się z sytuacją, gdy największe miasto Kujaw i Pomorza – Bydgoszcz – nie było skomunikowane z żadną drogą ekspresową. – Takie są fakty i taką sytuację zastaliśmy – przyznał i podkreślił, że udało się wybudować drogę ekspresową S5, a teraz główną kwestią będzie budowa drogi S10. Król wyliczał także inne inwestycje w regionie, jak m.in. budowa nowej oczyszczalni w Białych Błotach, powstanie centrum sportu w Sicienku, w powiecie świeckim wybudowano nową salę gimnastyczną, a w Warlubiu nowy żłobek. – Udało nam się doprowadzić do takiej sytuacji, że środki trafiają również do mniejszych miejscowości – zaznaczył.

Politycy PiS z kampanią „Trasa dotrzymanego słowa” mają przyjechać także do naszego regionu. – Na razie nie znamy dokładnej daty, ale taka wizyta na pewno będzie – zakończył Latos.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments