Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 7 • L 5
2C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
6C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTrener wziął odpowiedzialność za przygotowania Zielińskich. Ich wpadka kosztowna dla całej dyscypliny
Adrian Zieliński, Tomasz Zieliński, Dariusz Bednarek - ST
18.08.2016 | 14:32

Trener wziął odpowiedzialność za przygotowania Zielińskich. Ich wpadka kosztowna dla całej dyscypliny

CWZS Zawisza miał odpowiadać jedynie za zabezpieczenie możliwie najlepszych warunków treningów.

Na zdjęciu: Bracia Adrian i Tomasz Zieliński z ppłk. Dariuszem Bednarkiem.

Fot. ST/archiwum

Nie milkną echa złapania braci Zielińskich na stosowaniu niedozwolonych środków przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro. W tym tygodniu trener sztangistów spotkał się z klubowymi działaczami.

We wtorek odbyło się zebranie zarządu CWZS Zawisza Bydgoszcz – podnoszenie ciężarów, podczas którego głównym tematem był oczywiście skandal dopingowy z udziałem braci Zielińskich. Trener sztangistów Jerzy Śliwiński złożył przed działaczami wyjaśnienia oraz oświadczył, że bierze całkowitą odpowiedzialność za przebieg przygotowań swoich podopiecznych do igrzysk olimpijskich. Zapewnił także, że do do zadań klubu należało wyłącznie zabezpieczenie możliwie najlepszych warunków treningów i CWZS nie ponosi odpowiedzialności za zaistniałą sytuację.

Na razie Zielińscy zostali zawieszeni w prawach zawodnika oraz członka klubu i mają utracić etaty wojskowe,  a po zakończeniu procedur w Polskim Związku Podnoszenia Ciężarów oraz Światowej Federacji Podnoszenia Ciężarów mają zostać orzeczone kary dyscyplinarne. W wydanym w czwartek oświadczeniu CWZS Zawisza zapowiedział również wprowadzenie w najbliższym czasie wewnętrznych procedur eliminujących stosowanie dopingu przez zawodników klubu.

Wpadka Zielińskich będzie drogo kosztowała całą dyscyplinę. Rozważane jest bowiem cofnięcie wspierania finansowego podnoszenia ciężarów przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz wykluczenie sekcji z Wojskowego Zespołu Sportowego.


Powiązane treści