Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Triathlon, nocne zwiedzanie Starego Fordonu i Kayakmania. Sporo imprez na koniec wakacji [LISTA WYDARZEŃ]

Dodano: 27.08.2021 | 14:58

Na zdjęciu: W ten weekend w Bydgoszczy odbędzie się m.in. kolejna edycja Enea Bydgoszcz Triathlon.

Fot. Szymon Fiałkowski

Przed nami ostatni weekend wakacji. Podczas niego nie zabraknie licznych atrakcji i wydarzeń, zwłaszcza dla miłośników Bydgoszczy, głodnych wiedzy o różnych zakątkach miasta. Nie zabraknie też wydarzeń sportowych. Co wydarzy się w mieście? Sprawdźcie listę, przygotowaną przez Urząd Miasta Bydgoszczy.

5 MAGICZNY FESTIWAL ŚWIATA BAŚNI I BAJEK POZYTYWKA – 26 sierpnia-29 sierpnia / różne lokalizacje na terenie Bydgoszczy
26 sierpnia rozpoczęła się 5. edycja Magicznego Festiwalu Świata Baśni i Bajek Pozytywka. Największy w regionie festiwal sztuki i kultury dla dzieci przygotował bogaty program. W Bydgoszczy wystąpią artyści z różnych zakątków świata. Będą teatry, warsztaty i pokazy plenerowe. Festiwalowe wydarzenia odbywać się będą w Teatrze Polskim, kinie Pomorzanin i na Starym Rynku, a w Parku Kochanowskiego stanie miasteczko festiwalowe z mnóstwem atrakcji. Festiwalowe wydarzenia skierowane będą zarówno do dzieci nieco starszych, jak i maluszków, czyli „NajNajów” – dzieci do 3 roku życia. Dla nich przygotowane zostało specjalne pasmo programowe.
KONCERT NA POŻEGNANIE WAKACJI – 27 sierpnia, godz. 19:00 / Filharmonia Pomorska
Na zakończenie wakacji Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej przygotowała TRIBUTE TO THE POLICE. Koncert na pożegnanie wakacji. Bilety do nabycia na www.bilety24.pl oraz w kasie Filharmonii.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KAJAKARZA KAYAKMANIA BYDGOSZCZ 2021 – 27 sierpnia-29 sierpnia / różne lokalizacje na terenie Bydgoszczy
Impreza plenerowa skierowana do sympatyków rekreacji wodnej. Przeznaczona jest dla osób czynnie uprawiających kajakarstwo turystyczne jak i dla amatorów, którzy nigdy nie pływali w kajaku. Celem KAYAKMANII jest popularyzacja kajakarstwa w Polsce i poza granicami kraju oraz integracja turystów z Polski z mieszkańcami miasta jako element budowania marki Miasta Bydgoszcz. Corocznie na Kayakmanię składa się szereg konkurencji wyścigowych, pokazowych, imprez towarzyszących oraz piknik na Wyspie Młyńskiej z wieloma atrakcjami dla uczestników oraz mieszkańców.

ENEA BYDGOSZCZ TRIATHLON – 28 sierpnia, godz. 9:00 / HSW Immobile Łuczniczka
Profesjonaliści i amatorzy wystartują w zawodach, które tradycyjnie rozgrywane są w samym centrum Bydgoszczy. W czasie trwania zawodów triathloniści będą poruszać się ul. Toruńską (od Ronda Toruńskiego do Ronda Bernardyńskiego) i alejami Jana Pawła II. Będą także biec wzdłuż bulwarów nad Brdą aż do Mostu Staromiejskiego. Enea Bydgoszcz Triathlon to również wiele atrakcji dla mieszkańców i kibiców, którzy w weekend 27-29 sierpnia przyjadą do Bydgoszczy. W okolicach HSW Łuczniczka (meta zawodów) będą czekać m.in.: konkursy dla dzieci i młodzieży, eksperymenty naukowe, targi sportowe czy festiwal food trucków.


CZYTAJ WIĘCEJ: W weekend kolejna edycja Enea Bydgoszcz Triathlon. Będą zmiany w ruchu!


JOGA NA TRAWIE – 28 sierpnia, godz. 10:00 / Park Kochanowskiego
Joga na trawie to cykl darmowych zajęć, które odbywają się na świeżym powietrzu w każdą sobotę wakacji. Spotkania są prowadzone przez różnych instruktorów jogi. Spotykamy się zawsze w Parku Kochanowskiego przy filharmonii. Wystarczy wziąć ze sobą matę lub kocyk, wodę i obowiązkowo dobry humor. To już ostatnie plenerowe spotkanie w tym roku!

FITNESS NAD BALATONEM  – 28 sierpnia, godz. 10:00 i 29 sierpnia, godz. 12:00 / polana nad Balatonem
To już ostatni weekend w ramach cyklu ‘Fit wakacje” z Organic Fitness. W sobotę jak zawsze czeka nas godzina nordic walking, a w niedzielę rodzinne zajęcia kids&parents outdoor. W międzyczasie można też skorzystać z bezcennych rad podczas konsultacji z trenerem. Zajęcia są bezpłatne i przeznaczone dla wszystkich, bez względu na wiek czy formę.

KIERUNEK WYCIECZKA  – 28 sierpnia, godz. 10 i 17 / wejście do parku nad kanałem przy r. Grunwaldzkim
Projekt Zabytek zaprasza w najbliższą sobotę na kolejny spacer z cyklu Kierunek Wycieczka. Tym razem udamy się na planty. Kanał Bydgoski wraz najbliższym otoczeniem tworzy niesamowitą oazę ciszy i spokoju, która jednocześnie stanowi również unikatowy zabytek hydrotechniczny. Kto bywał nad kanałem? Gdzie było można usiąść i napić się dobrej kawy? Gdzie stała karuzela? Na powyższe pytanie poszukamy odpowiedzi już w sobotę. Zapisy pod adresem: marta.bukolt@projektzabytek.pl lub telefonicznie: 693 397 476.
SENSORYCZNE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ – 28 sierpnia, godz. 11:00 / Kamienica 12
W sobotę odbędzie się kolejne sensoryczne spotkanie z książkami i najmłodszymi #CzyTam Świat. Każde z nich to przygoda ze sztuką i wsparcie rozwoju dziecka. Tym razem „wyruszymy” wakacyjnie na wieś. Formuła obejmuje warsztaty, na których dzieci nie tylko rozkochają się w książkach, ale też zetkną się z innymi dziedzinami sztuki, np. muzyką, plastyką, tańcem, a nawet kulinariami. Wszystko to w formie wspierającej ogólny rozwój dziecka i procesy integracji sensorycznej. W oparciu o temat książek z danego spotkania dzieci poznają świat, przez wzrok, słuch, dotyk, smak, węch…

DJEMBE NA SALONACH. AUTORSKIE WARSZTATY DJEMBE PIOTRA SCHUTTY – 28 sierpnia, godz. 12:00 / tarasy Pałacu Starego w Ostromecku
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty bębniarskie dla początkujących. Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych, młodzieży oraz dzieci powyżej 10 roku życia. Poprowadzi je – Piotr Schutta. Wstęp wolny, obowiązują zapisy mailowe: szucik10@gmail.com.

MUZYKA W CENTRUM MIASTA – 28 i 29 sierpnia, godz. 12 i 17 / Stary Rynek
W każdy weekend wakacji zapraszamy na koncerty na bydgoskim Starym Rynku. Zadbaliśmy o muzyczny klimat w samym centrum i zaprosiliśmy do koncertowania zarówno studentów Wydziału Edukacji Muzycznej UKW jak i lubiane przez bydgoszczan kapele podwórkowe, np. Bydgoska Ferajnę.

SPACER Z PRZEWODNIKIEM – 28 i 29 sierpnia, godz. 12:30 / Bydgoskie Centrum Informacji
Weekend to wspaniała okazja do poznania bydgoskich atrakcji turystycznych i zabytków oraz do posłuchania ciekawych historii, legend i anegdot. Przewodnik turystyczny zabierze Was na wycieczkę po Starym Mieście (sobota) lub Śródmieściu (niedziela). Zbiórka o 12:30 przy Bydgoskim Centrum Informacji. Liczba miejsc ograniczona.

Triathlon, nocne zwiedzanie Starego Fordonu i Kayakmania. Sporo imprez na koniec wakacji [LISTA WYDARZEŃ]

Zobacz również:

Raport o budowie dróg w Fordonie

RECITAL TOMASZA RITTERA – 28 sierpnia 2021, godz. 16.00 / sala koncertowa Pałacu Nowego w Ostromecku
Koncert na żywo Tomasza Rittera – zwycięzcy I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych. Pianista swoją działalność silnie związał z fortepianem historycznym.

NOCNE ZWIEDZANIE STAREGO FORDONU – 28 sierpnia, godz. 20:00 / Stary Fordon
Spotykamy się na Rynku, przy kościele św. Mikołaja. O tajemnicach historii kryjących się w Fordonie opowie przewodnik SMSF Damian Amon Rączka. Na trasie nocnej wyprawy znajdą się zabytki dawnego miasta, świątynie oraz synagoga, no i oczywiście cmentarze, katolicki, ewangelicki, więzienny i żydowski. Będzie można zwiedzić kościół św. Mikołaja, oraz synagogę. Trasa wycieczki będzie wiodła ulicami Fordonu, od Rynku, Kapeluszników, Cechową, Krygera, Samotną, Warneńczyka, Bydgoską i Przy Bóżnicy. Warto zabrać latarki aby wyjaśnić wszystkie fordońskie meandry historii. Wstęp wolny.

BYDGOSZCZ NIEKONWENCJONALNIE – 29 sierpnia, godz. 10:00 / Pomnik Walki i Męczeństwa
Wydarzenie będzie doskonałą okazją do poznania przemysłowej historii Bydgoszczy. Przewodnikiem będzie Bartosz Masiełajć, długoletni przewodnik po mieście i regionie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Nie są wymagane zapisy.

RZEKA MUZYKI – 29 sierpnia, godz. 19:00 / Amfiteatr przy Operze Nova
To już ostatni koncert w ramach Rzeki Muzyki, czyli cyklu bezpłatnych koncertów na wodzie. W najbliższą niedzielę wystąpi Aga B. z zespołem w koncercie „Tribute to Maanam”. Zaczynamy o godz. 19:00. Liczba miejsc ograniczona. Jeśli jeszcze nie macie biletu, dodatkowa pula będzie rozdawana od 18:00 w okolicach opery.

KONCERT SYMFONICZNY ONLINE – 29 sierpnia, godz. 19:00 / kanał YouTube FP
Koncert symfoniczny online w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej pod kierunkiem Jakuba Chrenowicza.

0 0 votes
Article Rating
Triathlon, nocne zwiedzanie Starego Fordonu i Kayakmania. Sporo imprez na koniec wakacji [LISTA WYDARZEŃ]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments