Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 8 • L 6
9C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeTrwa budowa buspasa na Kolbego. Ma zakończyć się w czerwcu [ZDJĘCIA]
04.03.2021 | 13:28

Trwa budowa buspasa na Kolbego. Ma zakończyć się w czerwcu [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Budowa buspasa przy ulicy Kolbego trwa już blisko rok. Na trasie przecinającą Osową Górę, z uwagi na ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną, tworzą się spore korki. Obecnie prace toczą się po wschodniej stronie ulicy – drogowcy podtrzymują, że realizacja inwestycji ma zakończyć się w czerwcu tego roku.

Budowa 800-metrowego pasa dla autobusów na odcinku od ulicy Kormoranów do Grunwaldzkiej rozpoczęła się wiosną ubiegłego roku. Równocześnie z realizacją buspasa prowadzono też inwestycję Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, polegającą na budowie zbiornika retencyjnego na odcinku od ulicy Kormoranów do Koguciej. Tempo prac przy zbiorniku wpływało na pozostałą część przebudowy Kolbego, na co skarżyli się mieszkańcy Osowej Góry. Jak informowaliśmy we wrześniu, przedstawiciele wykonawcy buspasa, czyli firmy Kobylarnia, odnotowywali „nieznaczne opóźnienie” realizacji inwestycji MWiK.

W grudniu ubiegłego roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, drogowcy dokonali zmian w organizacji ruchu. Dla pojazdów udostępniono docelowy buspas, a roboty rozpoczęły się po wschodniej stronie ulicy. Tym samym na Kolbego wprowadzony został ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. Powoduje to spowolnienie przejazdu pojazdów i spore opóźnienia autobusów komunikacji miejskiej.

Jak przekazuje rzecznik prasowy ZDMiKP Tomasz Okoński, prace wodociągowe związane z budową zbiorników retencyjnych zostały zakończone. – Obecnie firma Kobylarnia realizuje kanalizację deszczową; wykonywane są prace ziemne pod budowę dwóch pasów jezdni ulicy Kolbego po stronie wschodniej. Trwają też roboty energetyczne i telekomunikacyjne – mówi nam rzecznik.

Po oddaniu do ruchu jezdni ulicy Kolbego, rozpoczną się prace przy parkingach, chodnikach, drodze dla rowerów i drodze dojazdowej po stronie wschodniej ulicy, od strony sklepów. Termin zakończenia inwestycji nie ulega zmianie – jest to czerwiec tego roku.

Buspas na Kolbego ma uzupełnić pas dla autobusów, który powstał w ramach rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej na jezdni w kierunku centrum. Jego budowa ma ułatwić wyjazd z Osowej Góry autobusom linii nr 61 i 71. Inwestycja jest realizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj” – jej koszt to 11 milionów złotych. Część tej kwoty pokrywają środki z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, czyli funduszy europejskich dedykowanych metropoliom.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
4 miesięcy temu

W czerwcu ale którego roku ? Żenada 1300m ponad rok!!! Myśli ktoś o kierowcach i sklepach?

Powiązane treści