Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 2 • L 1
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaTrwa budowa buspasa na Osowej Górze. W grudniu planowane są zmiany w ruchu
kolbego bydgoszcz
02.12.2020 | 10:16

Trwa budowa buspasa na Osowej Górze. W grudniu planowane są zmiany w ruchu

Na zdjęciu: Na Kolbego trwa przygotowanie jezdni buspasa pod położenie nawierzchni. Umożliwi to tymczasowe przełożenie ruchu na przyszły buspas.

Fot. ZDMiKP

Firma Kobylarnia na zlecenie ZDMiKP prowadzi budowę pasa dla autobusów przy ulicy Kolbego na Osowej Górze. Drogowcy zapowiadają, że z uwagi na postępy prac w grudniu planowane jest przełożenie ruchu na na nową część drogi, która docelowo pełnić będzie funkcję buspasa. Pozwoli to rozpocząć przebudowę istniejącej jezdni. Inwestycja ułatwi autobusom wyjazd z Osowej Góry i szybkie dotarcie do ulicy Grunwaldzkiej, gdzie już od roku funkcjonuje buspas.

Jak relacjonuje zarząd dróg, obecnie najwięcej prac toczy się przy skrzyżowaniu z ulicą Kormoranów, gdzie kończą się roboty przy zbiorniku na deszczówkę. – Ta inwestycja rozwiąże problemy związane z zalewaniem ulic w tej części Osowej Góry – podkreśla ZDMiKP. Wykonywana została też podbudowa pod nową jezdnię buspasa (w kierunku ulicy Grunwaldzkiej).

Przy sprzyjających warunkach pogodowych zostanie ułożona warstwa wiążąca nawierzchni. Pozwoli to w grudniu przełożyć ruch pojazdów i rozpocząć prace też na starej jezdni (pasie w kierunku ul. Kormoranów). W tym ciągu budowana będzie m.in. nowa kanalizacja deszczowa – informują drogowcy. Na początku przyszłego roku wykonawca planuje kontynuować prace przy chodnikach i drogach rowerowych po stronie wschodniej (przy sklepach). Prace zostały podzielone na wiele etapów m.in. z myślą o zapewnieniu dojazdu do punktów usługowo-handlowych i posesji.


CZYTAJ TAKŻE: Linia 61 zostanie skrócona z Rekinowej do placu Kościeleckich. Już od tej niedzieli!


Buspas na ulicy Kolbego zacznie się na skrzyżowaniu z ulicą Kormoranów i będzie prowadził aż do ulicy Grunwaldzkiej, gdzie połączy się z pasem dla autobusów, który powstał w ramach rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej. Dodatkowy pas o długości 800 metrów ma ułatwić wyjazd z Osowej Góry autobusom linii nr 61 i 71. Projekt przewiduje gruntowną przebudowę konstrukcji nawierzchni, korektę geometrii łuków poziomych, przebudowę skrzyżowań, budowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych, miejsc parkingowych oraz zatok autobusowych. Inwestycja jest realizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj” – jej koszt to 11 milionów złotych. Inwestycja jest finansowana jest w oparciu o środki ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, czyli funduszy europejskich dedykowanych metropoliom.

Planowane zakończenie inwestycji planowane jest na połowę przyszłego roku.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Bohdan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bohdan
Gość
Bohdan

To jest skandal, aby budowa 800m ulicy była planowana na dwa lata.
Budowlańcy pojawiają się, podciągną prace i na kilka tygodni znikają, tak samo maszyny.
ZDMiKP ma „gdzieś”, że mieszkańcy żyją z utrudnieniami.
Prace powinny być realizowane każdego dnia i zakończone maksymalnie po pół roku.

Powiązane treści