Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 31 • L 30
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
25C
Wt
25C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTrwa budowa nowych magazynów Waimei. Podpisano umowę na finansowanie
16.11.2018 | 10:42

Trwa budowa nowych magazynów Waimei. Podpisano umowę na finansowanie

Na zdjęciu: Jedno z największych centrów logistyczno-produkcyjnych w Bydgoszczy zajmie powierzchnię zabudowy 93 258 m kw.

Fot. Stanisław Gazda

Waimea Holding kontynuuje rozbudowę parku magazynowego przy ulicy Mokrej. W piątek spółka poinformowała o podpisaniu umowy na finansowanie inwestycji.

Środki na realizację II etapu inwestycji w Bydgoszczy i budowy parku magazynowego w Stargardzie zapewni Griffin Property Finance – największa w Polsce niezależna platforma finansowa związana z sektorem nieruchomości. Jak podkreślił Andrzej Rosiński, Prezes Zarządu Waimea Holding, spółka lokuje inwestycje w regionach o wysokim potencjale rozwoju, a właśnie takim jest Bydgoszcz.


CZYTAJ WIĘCEJ O WAIMEA LOGISTIC PARK BYDGOSZCZ


Budowa dwóch nowych hal przy Mokrej rozpoczęła się jesienią i jest realizowana zgodnie z założonym harmonogramem. Ich łączna powierzchnia wyniesie 21 300 mkw. Hala B ma mieć 16 300 mkw., a hala F – 5000 mkw. Hala F ma już najemcę – został nim polski operator logistyczny PEKAES Sp. z o.o. Planowany termin oddania do użytkowania całej inwestycji to połowa 2021 roku. Generalny wykonawcą inwestycji jest firma Trasko–Inwest.

Waimea myśli też o ulokowaniu terminalu cargo przy bydgoskim lotnisku. Byłaby to kolejna inwestycja tego typu – spółka planuje budowę przy porcie Szczecin-Goleniów.


Powiązane treści