Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trwa budowa posterunku policji w Niemczu. Kiedy zakończenie prac?

Dodano: 22.02.2024 | 07:33

Na zdjęciu: Działkę pod inwestycję przekazała Gmina Osielsko

Fot. IN

W Niemczu (gm. Osielsko) przy ul. Bydgoskiej trwa budowa nowego posterunku policji. Efekt prac widoczny jest gołym okiem. Koszt inwestycji to 4 mln 700 tys. zł

Działkę pod inwestycję przekazała Gmina Osielsko. Konkretnie przy rondzie łączącym ulice Bydgoską i Słowackiego. Dodatkowo samorządowcy zabezpieczyli też 500 tys. zł. Przetarg wygrała spółka Bydgosta. Koszt inwestycji to 4 mln 700 tys. zł łącznie z wyposażeniem.

Zasięgiem nowy posterunek ma obejmować gminę Osielsko. Budowa powinna zostać zakończona do lipca 2024 roku. – O składzie etatowym posterunku zdecyduje Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy – informowała nas niedawno mł. insp. Monika Chlebicz rzecznik prasowy KWP w Bydgoszczy. – Wstępnie przewidywanych jest tam 13 etatów.

Przypomnijmy, że Osielsko miało kiedyś posterunek. Zlikwidowano go ponad dekadę temu. Od tamtego czasu działał jedynie punkt przyjęć interesantów. W związku z rozwojem m.in. budownictwa na terenie gminy część osób zaznaczała, że budowa tego typu miejsca jest konieczna, gdyż wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
adam
adam
1 miesiąc temu

Szkoda że przy okazji budowy rozjeżdżane są okoliczne tereny zielone. Ekipy budowane i ciężki sprzęt jadąc od strony Bydgoszczy zamiast objechać rondko przecinają podwójną ciagłą pas zieleni drogę rowerową i chodnik po to żeby zaparkować na trawie.