Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 9km/h WNW
H 18 • L 16
17C
Sob
18C
Nd
17C
Pon
17C
Wt
23C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTrwa budowa składu Polonii. Kolejny zawodnik z kontraktem
Polonia Bydgoszcz
13.11.2018 | 14:07

Trwa budowa składu Polonii. Kolejny zawodnik z kontraktem

Krystalizuje się skład żużlowej Polonii na sezon 2019 rozgrywek Polskiej Ligi Żużlowej.

Na zdjęciu: Oskar Ajtner-Gollob w końcówce sezonu 2018 był najskuteczniejszym zawodnikiem Polonii. W nadchodzącym sezonie, nie dostanie gwarancji startów z gryfem na plastronie.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Transfery Kamila Brzozowskiego i Amerykanina Ricky’ego Wellsa do żużlowej Polonii to nie koniec. Jak dowiedziała się MetropoliaBydgoska.pl, w piątek popołudniu umowę z klubem podpisał Oskar Ajtner-Gollob.

Informację o kontrakcie z Ajtner-Gollobem potwierdził nam prezes Polonii Jerzy Kanclerz. – To była wspólna decyzja o podpisaniu tzw. kontraktu warszawskiego, bez zobowiązań finansowych – przyznaje w rozmowie z naszym portalem. Co oznacza kontrakt warszawski? Tyle, że zawodnik nie ma żadnej gwarancji startów z gryfem na plastronie w nadchodzącym sezonie Polskiej Ligi Żużlowej (2 ligi). A dla samego Ajtnera-Golloba to spory cios, bowiem końcówkę minionego sezonu miał znakomitą i to w głównej mierze on brał na swoje barki ciężar zdobywania punktów dla zespołu w ligowych pojedynkach. Kanclerz zaznacza, że gdyby Ajtner-Gollob nie podpisał takiej umowy, to wówczas kolejne okienko transferowe otworzyłoby się w połowie maja 2019 r. i dopiero wtedy mógłby dołączyć do jakiegokolwiek zespołu.

Tymczasem w internecie pojawiły się kolejne dwa kontrowersyjne filmiki z udziałem wnuka byłego prezesa Polonii Władysława Golloba, na których paraduje on z bronią, którą następnie przystawia sobie do skroni. – Smutno mi się zrobiło, gdy o tym usłyszałem – mówi Kanclerz. Jak dodaje, Oskar Ajtner-Gollob ma jeszcze szanse startu w barwach Polonii. – Musi zamknąć pewien etap w swoim życiu i uporządkować pewne sprawy. Jeśli to zrobi, to taką szansę otrzyma. Jego niektórych zachowań nie podzielam – zapewnia. W mediach pojawiają się nawet spekulacje, że dobrym rozwiązaniem byłoby wypożyczenie zawodnika do innego klubu. – To jest już jego indywidualna decyzja – podkreśla Jerzy Kanclerz.

Prezes Polonii cały czas prowadzi rozmowy z krajowym seniorem oraz dwójką młodzieżowców. – Dopóki nie mam nic podpisanego, nie będę ujawniał szczegółów – podkreśla. W miniony piątek Polonia ogłosiła podpisanie rocznych kontraktów z Kamilem Brzozowskim i Amerykaninem Rickym Wellsem. Na sezon 2019 umowy z klubem przedłużyli Duńczyk Rene Bach oraz Francuz Dimitri Berge. Ważne kontrakty mają także seniorzy: Mikołaj Curyło, Damian Adamczak, Słoweniec Matic Ivacic, Niemiec Valentin Grobauer oraz dwójka młodzieżowców Tomasz Orwat i Mateusz Jagła.


Powiązane treści