Bydgoszcz
12C
Słonecznie
35% wilgotność
Wiatr: 11km/h WSW
H 12 • L 12
6C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
19C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaTrwa podparcie Wiaduktów Warszawskich. Przywrócenie ruchu na obu pasach ma nastąpić w czerwcu
wiadukty warszawskie bydgoszcz
13.04.2021 | 09:16

Trwa podparcie Wiaduktów Warszawskich. Przywrócenie ruchu na obu pasach ma nastąpić w czerwcu

Na zdjęciu: Prace przy podparciu wiaduktów w ciągu ulicy Fordońskiej mają zakończyć się w czerwcu. Pozwoli to na przywrócenie ruchu na obu pasach.

Fot. ZDMiKP

Trwają zaawansowane prace przy podparciu Wiaduktów Warszawskich. Po ich zakończeniu, planowanym na czerwiec będzie można przywrócić ruch pojazdów na wyłączonych obecnie pasach oraz rozpocząć właściwe prace naprawcze.

Podparcie Wiaduktów Warszawskich jest następstwem szczegółowych badań wiaduktów, które wykazały, że znajdują się one w złym stanie technicznym. Od października ubiegłego roku ruch na przeprawie został zwężony do jednego pasa w obu kierunkach. Następnie ZDMiKP zlecił wykonanie podparcia obiektu – przetarg na to zadanie wygrała bydgoska firma Kormost.

Obecnie pod obiektem trwa ustawianie betonowych podpór – docelowo ma być ich osiem, a każda z nich będzie składać się z czterech betonowych słupów. Realizowane roboty mają wzmocnić wiadukty, co pozwoli rozpocząć właściwe prace naprawcze. – Ze wstępnych ustaleń wynika jednak, że wykonanie wszystkich podpór pod obiektem, pozwoli udostępnić (z pewnymi ograniczeniami), oba pasy ruchu w obu kierunkach – podkreślają drogowcy. Zakończenie prac jest planowane na czerwiec.

Zgodnie z zapisami budżetu miasta na 2021 rok, na podparcie uszkodzonej przeprawy zostanie przeznaczona kwota z puli 2 milionów złotych. W jej ramach drogowcy chcą również opracować koncepcje przebudowy Wiaduktów Warszawskich. – Powyższe opracowanie umożliwi wybór optymalnego wariantu realizacyjnego inwestycji – czytamy w dokumencie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
22 dni temu

Optymalny wariant to zbudowanie trzeciego wiaduktu. Jeden z nich mógłby być wtedy w naprawie a dwa czynne (oby), i tak na okrągło. To może jest groteska, ale taka jest w Bydgoszczy rzeczywistość.

Powiązane treści