Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trwa przebudowa starej biblioteki UKW

Dodano: 04.02.2020 | 13:57

Na zdjęciu: Firma PUBR zaczęła już przebudowę budynku przy ulicy Chodkiewicza.

Fot. UKW

Rozpoczęły się prace remontowe w budynku starej biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. Chodkiewicza 30. Po przebudowie zyska on nowy kształt i funkcje.

Kilkudziesięcioletni obiekt, w którym do niedawna mieściła się uczelniana biblioteki został zmodernizowany i oddany do użytku na początku lat 90. Od momentu przenosin zbiorów do nowego budynku przy ulicy Ogińskiego gmach stał pusty, lecz uczelnia zaplanowała jego adaptacje.

Prace przy przebudowie budynku starej biblioteki mają na celu powiększenie bazy dydaktycznej uczelni – mówi prof. dr hab. Jacek Woźny, rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. – Jeśli to możliwe, staramy się koncentrować ją na terenie głównego kampusu uczelni lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie – dodaje. Jak informowaliśmy dwa lata temu, w budynku po bibliotece mają powstać pracownie dla wydziału pedagogiki i psychologii oraz część dydaktyczna dla wydziału prawa, administracji i zarządzania, gdzie planujemy powstanie części dydaktycznej.

Trwa przebudowa starej biblioteki UKW

Zobacz również:

W marcu wybory nowego rektora UKW. Obecny podjął już decyzję o kandydowaniu

Modernizacja obiektu przy ulicy Chodkiewicza ruszyła na przełomie stycznia i lutego. Zwycięzcą przetargu na jej wykonanie zostało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „PUBR” z Bydgoszczy. Wartość zamówienia to niemal 4 miliony złotych. Inwestycja objęta została pięcioletnią gwarancją.

W pierwszym etapie przeprowadzone zostaną prace rozbiórkowe. Wyburzone zostaną: część sanitarna, klatki schodowe oraz taras i dobudówka mieszcząca dawną czytelnię internetową. Zasypany zostanie również tunel łączący byłą bibliotekę z budynkiem głównym Collegium Maius. Po niezbędnych rozbiórkach rozpocznie się proces rozbudowy obiektu. Powstanie między innymi nowa klatka schodowa z windą dla osób niepełnosprawnych oraz powiększone zostaną pomieszczenia na parterze budynku.

Całej inwestycji towarzyszyć będzie szeroko zakrojona wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych. Prace w otoczeniu remontowanego budynku obejmą m.in. wymianę nawierzchni dróg wewnętrznych kampusu, budowę nowych chodników oraz trawników – informuje UKW.

Pierwszy etap przebudowy budynku dawnej biblioteki ma zostać zamknięty pod koniec tego roku. W drugim etapie prac ekipy budowlane zajmą się remontem i adaptacją wnętrz. Uczelnia jest w trakcie przygotowywania przetargu na to zadanie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments