Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trwa remont elewacji zabytkowego budynku UKW w centrum Bydgoszczy

Dodano: 22.11.2021 | 12:23

Na zdjęciu: Remont budynku przy placu Kościeleckich ma zakończyć się jeszcze w 2021 roku.

Fot. UKW Bydgoszcz

UKW prowadzi renowację budynku przy placu Kościeleckich 8. Prace polegają na odnowieniu elewacji zabytkowego obiektu.

Prowadzony od kilku tygodni remont siedziby Instytutu Geografii uniwersytetu ma na celu uzupełnienie zniszczeń fasady i jej odnowienie.

Prace poprzedzone zostały szczegółowym rozpoznaniem budowy technologicznej, określeniem zakresu i przyczyn zniszczeń oraz próbami gwarantującymi właściwy dobór środków i metod konserwatorskich. Remont elewacji prowadzony jest metodą konserwatorską, zachowawczo, kolejno dla każdej elewacji – wyjaśnia Tomasz Zieliński, rzecznik prasowy uczelni.

Prace prowadzi firma firma HBM-BUD z Bydgoszczy. Ich koszt to 740 tysięcy złotych – częściowo pokrywa jest dotacja z miejskiego programu ochrony zabytków. Zieliński podkreśla, że wpisują się one w rewitalizację tej części Bydgoszczy. Wykonawca udzielił gwarancji na sześć lat.

To kolejna inwestycja uniwersytetu w budynku przy Placu Kościeleckich 8. Wcześniej uczelnia prowadziła prace adaptacyjne kilku pomieszczeń  piwnicznych na sale laboratoryjne oraz modernizowała i doposażała inne sale dydaktyczne w gmachu – dodaje rzecznik prasowy bydgoskiego uniwersytetu.

Według planu remont powinien zakończyć się jeszcze w tym roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments