Bydgoszcz
25C
Słonecznie
53% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 26 • L 23
26C
Wt
25C
Sr
27C
Czw
26C
Pt
22C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTrwa remont na Sułkowskiego. Niebezpieczny uskok zlikwidowany
Uskok_fuszerka_SG (13)
09.08.2017 | 16:02

Trwa remont na Sułkowskiego. Niebezpieczny uskok zlikwidowany

ZDMiKP wysłuchał zgłaszanych uwag.

Na zdjęciu: Piesi przez kilka dni musieli uważać na niebezpieczny uskok.

Fot. SG

Drogowcy remontują ul. Sułkowskiego. Przez kilka dni piesi musieli zmagać się z niebezpiecznym uskokiem, który we wtorek został wyrównany.

Modernizacja na Sułkowskiego zakłada m.in. remont nawierzchni na odcinku od 11 Listopada do Modrzewiowej, przebudowę zatoki autobusowej i prace na chodnikach. To właśnie na jednym z nich – tuż obok skweru – piesi musieli przez kilka dni zmagać się z niebezpiecznym uskokiem. Sprawę nagłośnił w niedzielę na grupie Bydgoski Hydepark pan Piotr. – Myślałem, że to jakoś wyprofilują, ale pracownik twierdzi, że to koniec i przenoszą maszyny dalej. Serio? Taka pułapka dla mało spostrzegawczych?   – pytał.

Sprawa dotarła do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, a następnie do firmy przeprowadzającej remont –  Wykonawca tłumaczył, że to na chwilę, bo tak mu wygodniej. My tego wytłumaczenia nie przyjęliśmy–  – zapewnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Mimo początkowego oporu ze strony wykonawcy, uskok został we wtorek po południu wygładzony. Na razie wykorzystano wiórki bitumiczne, ale później nawierzchnia zostanie normalnie ułożona z kostki. – Na razie jest to zabezpieczone w sposób prowizoryczny, ale oczywiście chodnik będzie wyzerowany i bezpieczny – zapewnia Krzysztof Kosiedowski, który sam zauważa że istniejące przez kilka dni rozwiązanie było szczególnie groźne dla osób z dysfunkcją wzroku, dla których kilka metrów obok zainstalowano płyty.

Remont na Sułkowskiego ma potrwać do 30 sierpnia.


Powiązane treści