Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
79% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 4 • L 2
5C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
0C
Sob
2C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeTrwa remont wiaduktu przy Armii Krajowej. Na jakim etapie są prace? [ZDJĘCIA]
07.07.2019 | 13:17

Trwa remont wiaduktu przy Armii Krajowej. Na jakim etapie są prace? [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Jakub Soboczyński

Postępują prace związane z wyburzeniem wiaduktu przy ul. Armii Krajowej w Bydgoszczy.

Za modernizację liczącej 35 lat i znajdującej się w złym stanie technicznym konstrukcji położonej nad linią kolejową nr 18 (Bydgoszcz – Kutno) i magistralą węglową odpowiada konsorcjum złożone ze spółek Want z Tczewa i Polwar z Gdańska. Prace mają zakończyć się do końca listopada br. i mają pochłonąć 20,5 mln zł.

Prace oznaczają również spore utrudnienia dla kierowców. Wschodni wiadukt jest niedostępny dla osób wyjeżdżających z Bydgoszczy. Zamiast tego przygotowano tymczasową organizację ruchu na wiadukcie sąsiednim. Zachowane zostaną dwa pasy ruchu dla osób jadących od strony Osielska, w przeciwnym kierunku wyznaczony zostanie jeden pas. Tymczasowe przejazdy pomiędzy jezdniami zostaną ulokowane na ulicy Wyszyńskiego (za stacją benzynową) oraz al. Armii Krajowej (za wiaduktami).

Wybraliśmy się z obiektywem aparatu, aby sprawdzić, jak obecnie postępują prace na tym odcinku. Zobaczcie zdjęcia z aktualnego stanu robót!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści