Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 3 • L 1
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-4C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaTrwa ważna inwestycja drogowa w Osielsku. Na Szosie Gdańskiej będą kolejne światła [ZDJĘCIA]
21.07.2021 | 10:32

Trwa ważna inwestycja drogowa w Osielsku. Na Szosie Gdańskiej będą kolejne światła [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Sygnalizacja na nowym skrzyżowaniu Topolowej z Szosą Gdańską ma ułatwić kierowcom wyjazd z drogi podporządkowanej.

Fot. Agata Wojtala

Dobiega końca pierwszy etap jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w Osielsku – budowy ulicy Topolowej, czyli połączenia ulicy Leśnej z Szosą Gdańską i aleją Mickiewicza w Niemczu. Prace nad realizacją odcinka od Lagunowej do Chabrowej zakończą się w sierpniu – na skrzyżowaniu Topolowej z Szosą Gdańską ruchem sterować będzie sygnalizacja świetlna.

Przedłużenie ulicy Topolowej pozwoli mieszkańcom Osielska łatwiej dojechać z rejonu ulicy Leśnej (czyli przedłużenia bydgoskiej ulicy Pod Skarpą) na Szosę Gdańską i do Niemcza. – Całe zadanie budowlane realizowane przez firmę Strabag obejmuje budowę ulicy Topolowej: od Lagunowej (Al. Mickiewicza) w Niemczu do Leśnej w Osielsku oraz budowę ul. Jana Pawła II w Osielsku od Al. Mickiewicza do Jeziorańskiej – informuje Adam Biegański, główny specjalista ds. dróg w Urzędzie Gminy Osielsko.

Aktualnie na ukończeniu są prace na ulicy Topolowej na odcinku od Lagunowej do Chabrowej. Ten zostanie oddany do ruchu w sierpniu, natomiast całość robót zostanie zakończona w grudniu bieżącego roku. Na skrzyżowaniu Topolowej z Szosą Gdańską powstanie sygnalizacja świetlna. Jak zapewnia Biegański, umożliwi ona włączenie się kierowców z ulicy Topolowej do ruchu bez konieczności długotrwałego oczekiwania i ryzyka kolizji lub wypadków. Warto dodać, że prace na Jana Pawła II zakończą się w grudniu tego roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
4 miesięcy temu

szkoda ze przy okazji nie postawiono latarni na szosie gdanskiej od tego skrzyzowania do swiatel w Bydgoszczy

Majster Kuba
Majster Kuba
4 miesięcy temu

i kolejna sygnalizacja świetlna zabijająca płynność przejazdu na tak obciążonej i ruchliwej drodze – to duża udręka dla kierowców

Powiązane treści