[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trwa wyburzanie Jutrzenki przy węźle Garbary. Kiedy powstaną tam nowe budynki?

Dodano: 03.02.2018 | 10:49

Colian Developer nie wyklucza startu inwestycji w 2018 roku.

Na zdjęciu: Dawne budynki Jutrzenki stają się historią...

Fot. Stanisław Gazda

Obiekty dawnego zakładu Jutrzenki przy ulicy Garbary znikają z powierzchni ziemi. Co powstanie na ich miejscu? Czy Colian Developer zamierza wciąż realizować kontrowersyjny projekt architekta Sławomira Kolanusa?

Jak informowaliśmy w sierpniu, spółka należąca do obecnego właściciela znanej marki słodyczy planuje wybudowanie na terenie w centrum miasta czterokondygnacyjnego bloku mieszkalnego z parterem zaadoptowanym na potrzeby handlowe oraz usługowe. W tym celu złożyła wniosek o pozwolenie na wykonanie prac rozbiórkowych, które zaczęły się kilka dni temu.


WIĘCEJ: Właściciel Jutrzenki ma plany inwestycyjne w centrum Bydgoszczy. Budzą kontrowersje [WIZUALIZACJE]


Wizja budynku, zaprojektowana przez Sławomira Kolanusa spotkała się z negatywnymi opiniami mieszkańców Bydgoszczy i członków rady estetyki. Przedstawiciel Colian Investment zapewniał wówczas, że prace nad inwestycją przy ul. Garbary są fazie koncepcyjnej. Postanowiliśmy się dowiedzieć, czy dokonywana aktualnie rozbiórka oznacza, że zbliża się realizacja nowego zamierzenia spółki.

– Jesteśmy w początkowej fazie wypracowywania koncepcji urbanistycznej. Nie wykluczamy rozpoczęcia inwestycji w roku bieżącym, jednak nie wiemy, jak długo potrwają prace projektowe i ewentualne wydania zgód administracyjnych. Jesteśmy na początkowym etapie opracowywania koncepcji urbanistycznych, nie mamy jeszcze wizualizacji. Koncepcja autorstwa Sławomira Kolanusa będzie z pewnością zmieniona, tym bardziej, że najprawdopodobniej zmiany zostaną wprowadzone w  Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) tego obszaru – informuje Michał Ciemecki, prokurent Spółki Colian Developer.

Deweloper dodaje, że projekt inwestycji na Garbary będzie musiał być oparty na nowym MPZP i będzie uwzględniał jego zapisy. Spółka nie wyklucza również budowy mieszkań w innych lokalizacjach na terenie Bydgoszczy.