Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNE
H 1 • L -1
-4C
Wt
-5C
Sr
-5C
Czw
0C
Pt
-4C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaTrwają dalsze prace przy rozbiórce wiaduktu w ciągu Wojska Polskiego [WIDEO]
wiadukt wojska polskiego bydgoszcz
30.09.2021 | 13:44

Trwają dalsze prace przy rozbiórce wiaduktu w ciągu Wojska Polskiego [WIDEO]

Na zdjęciu: Przed rozpoczęciem prac rozbiórkowych jezdnia pod obiektem została zabezpieczona geowłókniną, na której usypana została 1,5 m grubości "poduszka ziemna"

Fot. ZDMiKP

Postępuje rozbiórka północnego wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego. Znaczna część obiektu jest już wyburzona.

Prace rozbiórkowe wiaduktu północnego trwają od kilkunastu dni. Najpierw usunięto nawierzchnię asfaltową i słupy oświetleniowe, a następnie przystąpiono do rozbiórki konstrukcji. Znaczna część obiektu od strony zachodniej została już rozebrana; zdemontowano także większość stalowych podpór.

W ostatnich dniach wykonawca – firma Mostostal Kielce – porządkowała teren po stronie zachodniej i przełożyła ruch na stronę zachodnią. Prace nie wpływają jednak na dotychczasową organizację ruchu na obiekcie w ciągu ulicy Wojska Polskiego. Dodajmy, że na czas przebudowy powstało przejście dla pieszych przez ulicę Wojska Polskiego. Przy jego tworzeniu wykorzystano „zebrę” przez ulicę Zdobywców Wału Pomorskiego. Jest to realizacja postulatu, zgłoszonego przez Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych [CZYTAJ WIĘCEJ].

Warto przypomnieć, że przed rozpoczęciem prac rozbiórkowych jezdnia pod obiektem została zabezpieczona geowłókniną, na której usypana została 1,5 m grubości „poduszka ziemna”. Ma ona zabezpieczać nawierzchnię przed spadającymi elementami demontowanego wiaduktu – wyjaśnia rzecznik prasowy ZDMiKP Tomasz Okoński.

Inspektorzy ZDMiKP sprawdzili też, jak wygląda kwestia produkcji nowych, stalowych przęseł wiaduktu północnego, które podobnie jak południowego będą wykonane w całości jako konstrukcja stalowa. W tym celu dokonali audytu wytwórni konstrukcji stalowych w Kielcach i w Radomsku, który potwierdził możliwości produkcyjne, technologiczne i jakościowe wykonawców robót.

Nowy północny wiadukt będzie posiadał drogę rowerową, chodnik i oświetleniem. – Jeśli wszystkie prace będą przebiegały zgodnie z planem, ma być przejezdny już zimą. Całość prac ma zakończy się do połowy przyszłego roku – informują drogowcy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści