Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 14 • L 13
10C
Sob
14C
Nd
9C
Pon
12C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaTrwają ostatnie prace na Kujawskiej. W przyszłym tygodniu długo wyczekiwana zmiana
kujawska bydgoszcz
06.05.2021 | 09:18

Trwają ostatnie prace na Kujawskiej. W przyszłym tygodniu długo wyczekiwana zmiana

Na zdjęciu: Prowadzone są prace związane z budową nowego parkingu Park&Ride na ul. Kujawskiej.

Fot. mat. ZDMiKP

Prace związane z przebudową ulicy Kujawskiej zbliżają się do końca. Jak zapowiadają drogowcy, w przyszłym tygodniu otwarta zostanie ul. Konopnickiej przy skrzyżowaniu z Kujawską.

Obecnie wykonawca inwestycji kontynuuje roboty związane z układaniem chodników przy rondzie Bernardyńskim, budowie schodów na Wzgórze Wolności oraz parkingu Park&Ride przy rondzie Kujawskim. – Na Zbożowym Rynku przy ul. Wiatrakowej prowadzone są ostatnie prace podziemne – dodaje rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej Tomasz Okoński.

Na najbliższe dni zaplanowane są jeszcze działania na ulicach osiedlowych – Sierocej, Tucholskiej, Lwowskiej i Słowiańskiej. Trwają też prace na terenach zielonych. Dodatkowo, jak zapowiadają drogowcy, w przyszłym tygodniu zostanie otwarte skrzyżowanie z ul. Konopnickiej. To dobra informacja dla kierowców, bo do tej pory chcąc z ronda Kujawskiego dojechać do ul. Konopnickiej, trzeba się było kierować objazdem przez rondo Inowrocławskie lub ul. Solskiego.

Przypomnijmy, że od połowy kwietnia otwarta jest zachodnia jezdnia ul. Kujawskiej na odcinku od ronda Bernardyńskiego do ronda Kujawskiego. Chwilę wcześniej udostępnione do ruchu zostały południowa jezdnia ul. Solskiego i zachodnia część ul. Kujawskiej od ronda Kujawskiego do ronda Inowrocławskiego.

Jak wcześniej informowało ZDMiKP, prace związane z rozbudową mają zakończyć się w maju.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
4 miesięcy temu

A na Kujawskiej i w górę i w dół otwarty tylko jeden pas .Od strony lotniska do ronda bernardyńskiego korek i niewiele się dzieje

Powiązane treści