Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trwają ostatnie prace na Kujawskiej. W przyszłym tygodniu długo wyczekiwana zmiana

Dodano: 06.05.2021 | 09:18

Na zdjęciu: Prowadzone są prace związane z budową nowego parkingu Park&Ride na ul. Kujawskiej.

Fot. mat. ZDMiKP

Prace związane z przebudową ulicy Kujawskiej zbliżają się do końca. Jak zapowiadają drogowcy, w przyszłym tygodniu otwarta zostanie ul. Konopnickiej przy skrzyżowaniu z Kujawską.

Obecnie wykonawca inwestycji kontynuuje roboty związane z układaniem chodników przy rondzie Bernardyńskim, budowie schodów na Wzgórze Wolności oraz parkingu Park&Ride przy rondzie Kujawskim. – Na Zbożowym Rynku przy ul. Wiatrakowej prowadzone są ostatnie prace podziemne – dodaje rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej Tomasz Okoński.

Na najbliższe dni zaplanowane są jeszcze działania na ulicach osiedlowych – Sierocej, Tucholskiej, Lwowskiej i Słowiańskiej. Trwają też prace na terenach zielonych. Dodatkowo, jak zapowiadają drogowcy, w przyszłym tygodniu zostanie otwarte skrzyżowanie z ul. Konopnickiej. To dobra informacja dla kierowców, bo do tej pory chcąc z ronda Kujawskiego dojechać do ul. Konopnickiej, trzeba się było kierować objazdem przez rondo Inowrocławskie lub ul. Solskiego.

Przypomnijmy, że od połowy kwietnia otwarta jest zachodnia jezdnia ul. Kujawskiej na odcinku od ronda Bernardyńskiego do ronda Kujawskiego. Chwilę wcześniej udostępnione do ruchu zostały południowa jezdnia ul. Solskiego i zachodnia część ul. Kujawskiej od ronda Kujawskiego do ronda Inowrocławskiego.

Jak wcześniej informowało ZDMiKP, prace związane z rozbudową mają zakończyć się w maju.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
2 lat temu

A na Kujawskiej i w górę i w dół otwarty tylko jeden pas .Od strony lotniska do ronda bernardyńskiego korek i niewiele się dzieje