Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaTrzecia Droga o bydgoskich gruntówkach. „Miasto nie poradziło sobie z przystosowaniem ich do dzisiejszych czasów”
02.04.2024 | 05:17

Trzecia Droga o bydgoskich gruntówkach. „Miasto nie poradziło sobie z przystosowaniem ich do dzisiejszych czasów”

Zdjęcia:

Kandydaci w wyborach samorządowych z ramienia Polski 2050 – Trzeciej Drogi chcą przyspieszenia w utwardzaniu dróg osiedlowych. Ale nie tylko ten temat poruszyli podczas briefingu z dziennikarzami. 

Kandydaci Polski 2050 – Trzeciej Drogi w wyborach samorządowych tym razem swoją konferencję zorganizowali na Czyżkówku, gdzie mówili o stanie dróg gruntowych w mieście. – Na zachodnich osiedlach, miasto nie poradziło sobie z przystosowaniem dróg osiedlowych do czasów, w których żyjemy – nie ukrywała liderka listy w okręgu 1 w wyborach samorządowych z ramienia Polski 2050 Marika Miechowicz (wkrótce na naszych łamach zamieścimy wywiad z Miechowicz).

Miechowicz dodawała, że to na takich osiedlach jak Miedzyń, Prądy, Czyżkówko, Smukała, Janowo czy Opławiec jest największy odsetek nieutwardzonych dróg gruntowych. – W całym mieście takich dróg jest nadal niemal czterysta. Mieszkańcy mówią wprost – mamy dość, nie chcemy tak długo czekać na rozwiązanie naszych problemów – podkreśliła. Przypomniała, że mieszkańców cieszy choćby utwardzanie takich dróg płytami ażurowymi.

Ale nie tylko utwardzaniem dróg chcieliby się zająć w Radzie Miasta przedstawiciele Polski 2050. Wskazali także m.in. na konieczność przebudowy ulic Nakielskiej i Opławiec czy szybkiej wymiany bezklasowych urządzeń grzewczych czy lepszego skomunikowania Górnego Tarasu Miedzynia (tutaj padł postulat m.in. uruchomienia na trasach krótkich autobusów typu midi). Innymi z planów mają być rewitalizacja Kanału Bydgoskiego czy tworzenie osiedlowych klubów seniora.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec bdg
mieszkaniec bdg
17 dni temu

Na wschodzie też są ulice gruntowe. Tymczasem obecny program utwardzania dróg gruntowych stworzony przez ludzi pana Bruskiego (który wywraca do góry nogami co edycję listę rankingową) nie wiedzieć czemu i wbrew elementarnej sprawiedliwości społecznej faworyzuje wyłącznie ulice na kilku zachodnich osiedlach (posiada niejasno dobrane kryteria którymi drogowcy mogą manipulować dodatkowo podnosząc, lub obniżając, rangę ulicy którą sobie wypatrzą). Rozliczmy najpierw to co się dzieje w mieście i nie dosypujmy kolejnych milionów do tej zaistniałej nieprawości.

zzz
zzz
17 dni temu

Zrobić ranking jest prosto. Powinny być (w ustalonej proporcji) punkty za to ile ludzi mieszka przy danej ulicy, oraz jak długo ludzie czekają. Ponadto odcinki powinno dzielić się na mniejsze sekcje, żeby były szybciej zrealizowane, bo np. jeżeli ulica jest bardzo długa, ale na jej 1/3 długości mieszka 90% mieszkańców, to ten odcinek powinien być najpierw oszacowany w rankingu, a nie czeka „cała” na nie wiadomo kiedy.

mieszkaniec bdg
mieszkaniec bdg
17 dni temu

do zzz W jaki sposób określisz „jak długo ludzie czekają”? Ile lat żyją i mieszkają w danym miejscu? Czy jak długo dana ulica istnieje (względem tego jak długo jest „bydgoska” – nadania jej nazwy – co z góry dyskredytuje włączony dopiero w 1963/67 do Bydgoszczy Fordon (?), czy może względem najstarszych map jakie znajdziemy, na których ta ulica się znajduje (?)). Nic tu nie jest proste. Zwłaszcza, gdy po stronie ZDMiKP stoją za tym programem ludzie których działalność od wielu lat nie budzi zaufania. Jedynym sprawiedliwym kryterium jest gęstość zaludnienia (długość odcinka do ilości mieszkańców) i faktycznie podział ulicy na… Czytaj więcej »

Jacek
Jacek
16 dni temu

Tu nie chodzi o kryteria, tylko o pieniądze! Należy przeznaczyć na ten cel dużo więcej środków. Ja proponuję zawiesić BBO np. na 5 lat i te środki skierować jako dodatkowe na utwardzanie ulic. To by dało dodatkowo 90 mln na ten cel.

Leonard Borowski
Leonard Borowski
16 dni temu

Oszuści wszystkich krajów łączcie się!

Leonard Borowski
Leonard Borowski
16 dni temu

Na tym portalu od jakiegoś czasu reklamę wyborczą zamieszcza duet bufonów bez pokrycia: Bruski-Gawkowski… Czy oni są fanami twórczości Petera Farrelly’ego?