Bydgoszcz
-1C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSE
H 0 • L -1
2C
Sr
3C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczWideoTrzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim [WIDEO]
19.03.2020 | 13:26

Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim [WIDEO]

Rzecznik Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Adrian Mól o trzech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

325 osób jest zakażonych koronawirusem w Polsce. W czwartek w południe (19 marca), o nowych pozytywnych wynikach testów poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Tuż po godzinie dwunastej, resort przekazał w mediach społecznościowych informację o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej z nich – bo aż trzynaście – dotyczyło osób z województwa dolnośląskiego. Trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą osób z kujawsko-pomorskiego, gdzie w sumie zakażonych jest jedenaście osób.

Jak informuje Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, najnowsze przypadki dotyczą dwóch osób, które wróciły niedawno z zagranicy (to młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku) oraz dziecka, które zaraziło się od rodziców. Cała trójka przebywa obecnie w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, a stan ich zdrowia jest określany jako dobry.  Koronawirusa wykryto także u dwóch osób z woj. podkarpackiego i po jednej osobie z lubuskiego i warmińsko-mazurskiego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści