Bydgoszcz
21C
Opady
88% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 21 • L 19
17C
Sob
18C
Nd
19C
Pon
18C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesTydzień przedsiębiorczości w Bydgoszczy: targi pracy, konferencja dla kobiet i start-upy
Nokia Bydgoszcz
08.11.2018 | 15:37

Tydzień przedsiębiorczości w Bydgoszczy: targi pracy, konferencja dla kobiet i start-upy

Na zdjęciu: archiwum

Fot. BB

W dniach od 12 do 18 listopada odbędzie się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Z tej okazji w Bydgoszczy odbędą się dwie specjalistyczne konferencje oraz targi pracy.

W ramach 11. edycji ŚTP odbędzie się ponad 50 różnych wydarzeń – nie tylko w Bydgoszczy, ale i w pozostałych miastach województwa. Głównymi przedsięwzięciami będą konferencję: „Start-up Bydgoszcz”, organizowana przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego i „Kobiety IT”, którą BARR organizuje we współpracy z firmą NOKIA.

Konferencja „Start-up Bydgoszcz” odbędzie się 13 listopada w restauracji Sowa przy ulicy Mostowej, w godzinach od 17:00 do 22:00. – Godziny zostały wybrane nieprzypadkowo: chcieliśmy, aby na konferencję mogli przybyć ci, którzy są zainteresowani tematyką start-upową, ale np. pracują. Konferencja to nie tylko wkład merytoryczny, ale też możliwość rozmów z przedstawicielami branży z całej Polski – wspomniała Edyta Wiwatowska, prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Prelegentami konferencji będą m.in. Norbert Kowalkowski z mającej swoją siedzibę w Bydgoszczy firmy HTG czy Mikołaj Winkiel z Brand 24.

Zachętą do związania się z branżą IT będzie konferencja „Kobiety IT”, która jest organizowana przez BARR i Nokię. To już druga edycja tego wydarzenia. Arleta Glugla z Nokii zachęciła do udziału w nim uczennice, studentki oraz wszystkie panie, które chciałyby rozpocząć karierę w branży informatycznej. – To bardzo ważne, by kobiety przestały się bać pracy w IT. Mogą one odnaleźć się w różnych rolach – przekonywała. Podczas konferencji wystąpią młode kobiety z różnych stron świata, które niedawno rozpoczęły prace w Nokii bądź były na w niej stażu. Poza wystąpieniami, w trakcie wydarzenia odbędą się również specjalne warsztaty, które pomogą poznać praktyczną stronę pracy w nowych technologiach. „Kobiety IT” odbędą się 14 listopada w hotelu City o godzinie 9:00 – udział jest bezpłatny, rejestracja odbywa się poprzez stronę rejestracja.kobietyit.pl.

Warto do nas dołączyć 14 listopada, by poznać ciekawych ludzi i ich historię. Spróbujemy razem powalczyć ze stereotypami i pokazać, że w kobietach siła – powiedziała Alina Krzysiak-Emmert z Nokii.


CZYTAJ TAKŻE: Bydgoszcz promuje się w Trójmieście, Poznaniu i Warszawie. Zobacz jak!


Zastępca prezydenta Maria Wasiak zwróciła uwagę na to, że obecnie zachodzą spore zmiany na mapie zawodów, jak i sposób kształcenia. – Nie jest tak, że wykształcenie zdobywane w młodości jest wykonywany przez całe życie. Musimy przełamywać wiele stereotypów i przyzwyczajeń kształceniowych. Pracodawcy inaczej poszukują pracowników. To wymaga częstych kontaktów środowiskowych. Miasto powinno to starannie monitorować – powiedziała Wasiak, mówiąc o zaletach organizowania tego typu wydarzeń. Doceniła ona także współpracę urzędników z Nokią, która jest jednym z ważniejszych pracodawców na bydgoskim rynku.

Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości będzie można nie tylko poznać nowe umiejętności i poszerzyć kontakty, ale też znaleźć nową pracę. 15 listopada w hali Łuczniczka (od 11:00 do 16:00) odbędą się Targi Pracy i Kariery OFFERTY 2018, organizowane przez Porozumienie Bydgoskich Biur Karier. W tym roku wystawi się na nich 100 firm z różnych branż – logistycznej, wellness, turystyczna. – Dołączyły do nas duże firmy – po raz pierwszy wystawią się Stomil, Nitrochem, WZL czy Metalkas – powiedziała Katarzyna Tomaszewska-Dobosz z Porozumienia Bydgoskich Biur Karier. Na targach będzie można skorzystać z usług doradców zawodowych, zrobić zdjęcie i wydrukować CV, a także wziąć udział w warsztatach na temat rozpoczęcia kariery zawodowej prowadzonych przez firmę Atos czy dowiedzieć się, jak zadbać o wizerunek w mediach społecznościowych.

Bydgoska Agencja jest koordynatorem regionalnym Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w województwie kujawsko-pomorskim. Lista wszystkich wydarzeń jest dostępna na stronie: tydzienprzedsiebiorczosci.pl. Patronem medialnym ŚTP jest MetropoliaBydgoska.PL.


Powiązane treści