Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleUkrainiec zginął pod kołami daewoo lanosa na Kapuściskach. Prokuratura skierowała akt oskarżenia
05.11.2021 | 06:00

Ukrainiec zginął pod kołami daewoo lanosa na Kapuściskach. Prokuratura skierowała akt oskarżenia

Na zdjęciu: Do tragicznego w skutkach wypadku doszło pod koniec sierpnia przy ul. Chemicznej w Bydgoszczy.

Fot. Pomoc Drogowa Krystian Andruszczenko

Śledczy z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe skierowali do sądu akt oskarżenia po tragicznym w skutkach wypadku, do którego doszło pod koniec sierpnia na ul. Chemicznej na bydgoskich Kapuściskach.

Do wypadku na pograniczu Kapuścisk i Czerska Polskiego doszło 26 sierpnia, chwilę przed godziną 6:30 rano. Kierowca daewoo lanosa wypadł z drogi i potrącił idącego poboczem mężczyznę. Siła uderzenia była tak duża, że potrącony został wciągnięty pod samochód. Mimo przeprowadzonej akcji ratunkowej, młodego Ukraińca nie udało się uratować.

Okoliczności wypadku badali śledczy z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe, którzy – jak się dowiedzieliśmy – zakończyli już śledztwo i skierowali do sądu akt oskarżenia. – Akt oskarżenia został wysłany na początku października do Sądu Rejonowego w Bydgoszczy – słyszymy w prokuraturze. 20-letniemu kierowcy samochodu postawiono zarzut z art. 177 p. 2 kodeksu karnego, tj. spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, za co może grozić nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności. – Mężczyzna był załamany, wyraził ubolewanie z powodu tego, co się stało i przyznał się, że wpadł w poślizg i nie zapanował nad autem – mówi szef Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe Włodzimierz Marszałkowski. Przed sądem mężczyzna będzie odpowiadał z wolnej stopy. Jak dowiadujemy się od śledczych, w momencie wypadku  był trzeźwy.

Po tragedii pojawiały się wnioski, aby wybudować w tym miejscu infrastrukturę pieszo-rowerową. ZDMiKP planuje wykonanie infrastruktury pieszo-rowerowej na ul. Chemicznej na odcinku od Wojska Polskiego do Dachtery. O budowę chodnika i drogi rowerowej postulowała Rada Osiedla Kapuściska.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
21 dni temu

Jak wybudujecie drogę i chodnik nie zapomnijcie o oświetleniu. Wstyd że do teraz nie ma tam lamp gdzie powstało bardzo dużo zakładów i magazynów.

Ela
Ela
21 dni temu

Jak to po tragedii wnioskowano o drogę dla pieszych oraz rowerową. Nie prawda !!! Od kiedy budowano magazyny pisano o drogach o oświetleniu.W Bydgoskim Projekcie Obywstelskim ludzie również o to wnioskowali .Musi dojść do tragedii aby zwrócić na to uwagę.

Powiązane treści