Bydgoszcz
10C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 11 • L 10
10C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
11C
Sob
10C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUKW całkowicie przechodzi na naukę zdalną. To efekt „czerwonej strefy”
ukw, biblioteka - kk
16.10.2020 | 12:41

UKW całkowicie przechodzi na naukę zdalną. To efekt „czerwonej strefy”

Na zdjęciu: Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Fot. Klaudia Karczmarek

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego całkowicie przechodzi na tryb nauki zdalnej. Rektor uczelni prof. Jacek Woźny skierował komunikat do społeczności akademickiej związany ze zmianami w funkcjonowaniu uczelni.

W nowym roku akademickim UKW miał funkcjonować na zasadzie hybrydowej. Możliwość nauki stacjonarnej mieli mieć studenci rozpoczynający w październiku studia I stopnia, jednolite magisterskie i inżynierskie – dla nich rok akademicki miał rozpocząć się w nadchodzący poniedziałek, 19 października, a także studenci, dla których semestr zimowy będzie ostatnim (studia inżynierskie).

Niestety z powodu objęcia Bydgoszczy tzw. czerwoną strefą, planowany przez uczelnię dla studentów pierwszego oraz ostatniego semestrów studiów tryb pracy zmiennej (stacjonarne ćwiczenia – zdalne wykłady) zmieniony zostaje na tryb pracy zdalnej, obowiązujący już wcześniej studentów pozostałych roczników – podkreśla Tomasz Zieliński, rzecznik prasowy uniwersytetu.


CZYTAJ WIĘCEJ O OBOSTRZENIACH NA TERENIE CZERWONEJ STREFY


W komunikacie do studentów rektor UKW, prof. Jacek Woźny zaznacza, że w okresie obowiązywania w Bydgoszczy strefy czerwonej wprowadza się nauczanie w formie zdalnej. Na odległość będą odbywać się także dyżury pracowników badawczo-dydaktycznych i dydaktycznych. – Za harmonogramy dyżurów odpowiadają zastępcy ds. kształcenia jednostki prowadzącej kierunek studiów – podkreśla prof. Woźny. Rektor dodaje, że spotkania organizacyjne ze studentami nie mogą odbywać się w grupach większych niż liczące 10 studentów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści