[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

UKW ma dwa „kierunki z przyszłością”. Uczelnia otrzymała wyróżnienie

Dodano: 18.02.2022 | 12:21

Na zdjęciu: Dwa kierunku UKW zostały wyróżnione przez specjalną komisję.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Dwa kierunki studiów na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego: cyberdemokracja i studia nad rozwojem (studia I stopnia) oraz zarządzanie dostępnością – specjalista ds. dostępności (studia podyplomowe) – otrzymały certyfikaty „Studia z przyszłością 2022”.

Jak podkreśla Tomasz Zieliński, rzecznik prasowy UKW, certyfikatem „Studia z Przyszłością” wyróżniane są kierunki i specjalności realizowane według nowoczesnych i innowacyjnych programów kształcenia, odpowiadające na potrzeby rynku pracy i zgodne z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego.

O przyznaniu wyróżnień decyduje komisja złożona z wybitnych naukowców specjalizujących się w problematyce jakości kształcenia i zarządzania szkolnictwem wyższym, pracujących m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim, Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i Uniwersytecie Śląskim. W komisji zasiądą również przedstawiciele środowiska gospodarczego oraz organizacji pozarządowych zajmujących się jakością kształcenia – zaznacza Zieliński.

Według komisji, cyberdemokracja i studia nad rozwojem oraz zarządzenie dostępnością spełniają kryteria regulaminowe Konkursu, ponieważ zapewniają absolwentom możliwość uzyskania wykształcenia zgodnego z oczekiwaniami rynku pracy. Ponadto realizowane są w oparciu o nowoczesne i innowacyjne programy studiów, z udziałem kadry akademickiej posiadającej kwalifikacje adekwatne do założonych efektów uczenia się.

Oba wyróżnione kierunki są prowadzone przez Wydział Nauk o Polityce i Administracji UKW. To powołana w październiku 2019 roku jednostka, która nawiązuje do wcześniejszych tradycji Instytutu Nauk Politycznych. Obecnie Wydział prowadzi badania w ramach sześciu katedr oraz stanowi zaplecze naukowo-dydaktyczne dla realizowanych studiów I i II stopnia na kierunkach: politologia, innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną, bezpieczeństwo narodowe, zarządzanie bezpieczeństwem narodowym oraz dla kształcenia w Szkole Doktorskiej w ramach dyscypliny nauki o polityce i administracji.

W ofercie dydaktycznej Wydziału Nauk o Polityce i Administracji UKW znajdują się także studia podyplomowe: Polityka miejska i zarządzanie centrami miast, Zarządzanie obszarami wiejskimi, Zarządzanie dostępnością – specjalista ds. dostępności oraz Broker innowacji – specjalista ds. komercjalizacji nauki.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Miasto chce uchylenia pozwolenia na budowę Nordic Astrum. A karuzela z tramwajami na Babiej Wsi trwa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments