Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 13 • L 11
13C
Pt
11C
Sob
11C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUKW ma nowego profesora. To specjalista od średniowiecza
Profesor Sławomir Zonenberg
15.04.2021 | 10:47

UKW ma nowego profesora. To specjalista od średniowiecza

Na zdjęciu: Profesor Sławomir Zonenberg.

Fot. UKW Bydgoszcz

Kolejny pracownik Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego otrzymał w tym roku tytuł profesorski. Prezydent Andrzej Duda nadał go dr hab. Sławomirowi Zonenbergowi.

Jak informuje uczelnia, 22 marca 2021 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał tytuł profesora nauk humanistycznych w dyscyplinie historia dr hab. Sławomirowi Zonenbergowi, profesorowi uczelni.

Profesor Sławomir Zonenberg jest mediewistą. Specjalizuje się w badaniach nad średniowiecznym dziejopisarstwem, życiem zakonów mendykanckich i rolą zakonu krzyżackiego. Z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego związał się w 1990 r., bezpośrednio po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Od tego też czasu pracuje na Wydziale Historycznym, w Katedrze Historii Średniowiecznej – przekazuje Tomasz Zieliński, rzecznik prasowy UKW.


CZYTAJ TAKŻE: UKW rozbudowuje dawną bibliotekę


Zonenberg obrobił pracę doktorską pt. „Pommeranica i prussica w Annales Jana Długosza” w 1996 roku. Stopień doktora habilitowanego uzyskał 8 grudnia 2009 r. na podstawie rozprawy „Kronika Szymona Grunau”, a tytuł profesora uczelni uzyskał w 2010 roku. Wśród jego publikacji warto wymienić: „Kronikę Wiganda z Marburga”, „Źródła do dziejów Pomorza Gdańskiego, Prus i zakonu krzyżackiego w Rocznikach Jana Długosza” czy „Wigand von Marburg, Nowa kronika pruska”.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści