[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoszczanin z nominacją profesorską. Wykłada na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego

Dodano: 24.04.2022 | 11:00

Na zdjęciu: Dr hab. Piotr Kostyło jest wykładowcą na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Fot. UKW Bydgoszcz / materiały prasowe

Nominację profesorską odebrał wykładowca Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Piotr Kostyło. 

Prof. Kostyło na bydgoskiej uczelni kieruje katedrą Filozofii Wychowania i Edukacji Obywatelskiej na Wydziale Pedagogiki, ponadto jest członkiem Rady Dziedziny Nauk Społecznych, zasiada w kapitule Medalu Casimirus Magnus, a także jest redaktorem naczelnym czasopisma „Filozofia Edukacji”. – Jego zainteresowania badawcze ogniskują się wokół problematyki filozofii edukacji – mówi rzecznik prasowy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Tomasz Zieliński.

Od ponad dekady prof. Kostyło prowadzi serię wydawniczą „Biblioteka Myśli Pedagogicznej”. – Dotychczas w serii ukazało się osiem monografii naukowych – dodaje Zieliński. Oprócz pracy na bydgoskiej uczelni, Piotr Kostyło przewodniczący Polskiemu Towarzystwu Pedagogicznemu, które integruje i aktywizuje środowisko pedagogów. – Prof. Kostyło jest przewodniczącym komitetu programowego zjazdu pedagogicznego – słyszymy na uczelni. Zjazd odbędzie się w dniach 20 – 22 września w Poznaniu. W styczniu 2020 roku profesor Piotr Kostyło został wyróżniony przez władze miasta Medalem 100-lecia Powrotu Chojnic do Ojczyzny za szczególne zasługi dla Chojnic.

W trakcie swojej dotychczasowej pracy profesor Piotr Kostyło otrzymał cztery nagrody oraz jedno wyróżnienie ze strony Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Dodajmy, że w minioną środę, wyróżniony przez prezydenta Rafała Bruskiego został inny wykładowca bydgoskiej uczelni – dr hab. Łukasz Jureńczyk.

Bydgoszczanin z nominacją profesorską. Wykłada na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments