Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 2 • L 1
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
4C
Pt
0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUKW przedłuża zawieszenie zajęć. Studenci będą pracować zdalnie przez kolejny miesiąc
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Bydgoszcz
08.04.2020 | 14:03

UKW przedłuża zawieszenie zajęć. Studenci będą pracować zdalnie przez kolejny miesiąc

Na zdjęciu: Rektor UKW wydał rozporządzenie dotyczące funkcjonowania uczelni.

Fot. Stanisław Gazda

Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wydał rozporządzenie w sprawie zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa wśród społeczności akademickiej uczelni. Prowadzenie zajęć w formie zdalnej zostało przedłużone do 17 maja.

Zgodnie z rozporządzeniem, nadal zawieszona jest organizacja wszelkich wydarzeń o charakterze otwartym, m.in. konferencji, sympozjów, występów artystycznych oraz imprez sportowych organizowanych na uniwersytecie. Wstrzymane będą także wyjazdy pracowników, doktorantów i studentów, a także przyjazdy gości zagranicznych.

Przedłużony został także zakaz zakwaterowania nowych osób w domach studenckich UKW oraz zakaz odwiedzin w tych obiektach przez gości zewnętrznych. Wejście i wyjście z obiektów będzie możliwe między godz. 7:00 a 22:00.


DANE I STATYSTYKI DOTYCZĄCE KORONAWIRUSA W WOJEWÓDZTWIE KUJAWSKO-POMORSKIM. SPECJALNY ARKUSZ PRZYGOTOWANY PRZEZ METROPOLIABYDGOSKA.PL


Przedłużono również zawieszenie wszelkich form zajęć dla studentów stacjonarnych  i niestacjonarnych, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych. Konsultacje dla studentów mają być prowadzone jedynie w formie zdalnej. Dla zapewnienia ciągłości realizacji kształcenia zezwala się nauczycielom akademickim na przebywanie na terenie uczelni wyłącznie we wtorki w godz. 9.00 – 13.00. Obsługa administracyjna studentów odbywać będzie się wyłącznie w formie telefonicznej lub drogą elektroniczną.

Wejścia do budynków UKW będą zamknięte dla osób nie będących pracownikami UKW, lecz portiernie w budynkach uczelni funkcjonują. Sprawy służbowe należy załatwiać za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz telefonicznie.

Przypomnijmy, że zajęcia na uczelniach są zawieszone od 12 marca. Od niespełna miesiąca studenci – podobnie jak uczniowie szkół – realizują program zdalnie. Pojawiają się już jednak pytania o obrony prac dyplomowych z reguły rozpoczynające się jeszcze w czerwcu. Nie wiadomo bowiem, czy do tego czasu uczelnia wrócą do normalnego funkcjonowania, czy konieczna będzie na przykład organizacja obron w formie zdalnej.

Ważność legitymacji studenckich obowiązujących do 31 marca została prolongowana do końca maja.

Czytaj także: 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści