Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNE
H 0 • L -1
-4C
Wt
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
-3C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUKW rozpoczął rok akademicki. Rektor uczelni opowiada o nowych kierunkach i zajęciach
prof. Jacek Woźny
17.10.2021 | 11:15

UKW rozpoczął rok akademicki. Rektor uczelni opowiada o nowych kierunkach i zajęciach

Na zdjęciu: Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego prof. Jacek Woźny odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Nowy rok akademicki rozpoczęty. Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego zajęcia rozpoczęło blisko siedem i pół tysiąca studentów, przy czym blisko połowa z nich to studenci pierwszego roku. 

Na pytania dziennikarzy podczas krótkiego briefingu odpowiadał rektor uczelni, prof. Jacek Woźny. Jak wygląda plan zajęć na uczelni? – Tydzień jest rozdzielony na dwie raty, tj. w jednej części tygodnia zajęcia są stacjonarne, w drugiej odbywają się zdalnie. Zobaczymy, jak długo to potrwa. Na razie wszystko mamy pod kontrolą – mówił. Stacjonarnie na uczelni przeprowadzane są ćwiczenia, a wykłady odbywają się w formule zdalnej.

UKW z nowym rokiem akademickim otworzyło nowe kierunki. – Jednym z najważniejszych, nie tylko dla miasta, ale i dla prestiżu uczelni jest prawo. Pięcioletni kierunek, a przez dekady istnienia byliśmy jedynym uniwersytetem, który nie miał tego kierunku. Teraz to się skończyło – podkreślił prof. Woźny i doprecyzował, że kolejnymi nowymi kierunkami są m.in. cyberdemokracja i fizyczne podstawy radioterapii.

Studia na uniwersytecie rozpoczęło 7,5 tys. studentów, z czego ok. 3,1 tys. to studenci pierwszego roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści