Bydgoszcz
-0C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 10km/h WNW
H 0 • L -2
0C
Sob
-0C
Nd
-1C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUKW wkracza na rynek podcastów. Jaka będzie ich tematyka? [WIDEO]
03.09.2021 | 11:52

UKW wkracza na rynek podcastów. Jaka będzie ich tematyka? [WIDEO]

Na zdjęciu: Pierwszy podcast UKW jest poświęcony relacjom.

Fot. Szymon Fiałkowski

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rozpoczął nagrywanie podcastów. W piątek, 3 września o godzinie 9:00 swoja premierę miał projekt „Uniwersytet Wspierający – Przestrzeń Podcastów UKW”.

Jak podkreśla Tomasz Zieliński, rzecznik prasowy UKW, ostatnie lata to czas, kiedy podcasty, a więc audycje internetowe, zdobyły sobie szerokie i poważne grono odbiorców. – Powalczymy o nich i my. Nasza propozycja kierowana jest do sektora edukacji, nauczycieli, wychowawców, pedagogów i dyrektorów szkół, jak również do rodziców, młodych osób oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem osobistym. O sprawach ważnych dla wszystkich (lub prawie wszystkich) rozmawiać będziemy z kadrą naszego Uniwersytetu, specjalistami w swych dziedzinach – podkreśla przedstawiciel uczelni.


CZYTAJ TAKŻE: Jak będą wyglądały zajęcia na UKW w nowym roku akademickim? Rektor zabrał głos


Pierwszy podcast UKW jest poświęcony relacjom. O tym „Jak budować dobre relacje rówieśnicze i dlaczego?” mówi prof. dr hab. Maria Deptuła – pedagog, profesor nauk społecznych, kierownik Katedry Pedagogiki Opiekuńczej i Profilaktyki Społecznej na Wydziale Pedagogiki UKW. – Pani Profesor specjalizuje się w teorii wychowania oraz w profilaktyce zaburzeń w rozwoju psychospołecznym dzieci i młodzieży. Jest również ekspertem Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii – informuje uczelnia. Kontynuacja tematu jest przewidziana także w kolejnym podcaście UKW, którego premierę zaplanowano na 10 września.

W kolejnych tygodniach zapraszamy na cykl spotkań z emocjami, czyli: Zrozumieć emocje dzieci, by pomóc im radzić sobie w szkole. Zadaniem projektu Wspierający Uniwersytet jest rozwijanie kluczowych kompetencji społecznych i edukacyjnych w środowisku szkolnym – dodaje Zieliński.

Podcasty będą publikowane w każdy piątek na kanałach: Spotify, iTunes, YouTube oraz na naszej stronie internetowej: podcasty.ukw.edu.pl. Uczelnia zaprasza do kontaktu pod adresem mailowym: podcasty@ukw.edu.pl.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści