Ulica Gdańska do przebudowy. Dziś zaczynają się prace!
Dodano: 09.07.2026 | 11:32Na zdjęciu: Tramwaj na ulicy Gdańskiej
Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum
Od początku roku tramwaje nie jeżdżą do Lasu Gdańskiego. Wykorzystując przebudowę pętli drogowcy postanowili przeprowadzić remont torów na ulicy Gdańskiej.
Prace rozpoczynają się w czwartek, 9 lipca. Zaplanowano kompleksową modernizację torowiska na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kamienną do pętli Las Gdański. – Wykorzystujemy zamknięcie torowe i wymienimy m.in. podkłady, szyny oraz tłuczeń. Prace obejmą również torowisko na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Kamiennej – informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.
Roboty mają potrwać do grudnia obecnego roku. Będą kosztować 12 milionów złotych. Na razie nie będzie utrudnień w ruchu, ale mogę się one pojawić na kolejnych etapach.
Przypomnijmy, że trwa także remont rozjazdów na Rondzie Fordońskim. [czytaj więcej]. W wakacje rozpoczną się prace związane z budową torowiska na Szwederowo.
Jak obecnie kursują tramwaje w Bydgoszczy?
Ruch tramwajowy do Lasu Gdańskiego został wstrzymany 7 stycznia. Linia nr 1 została zawieszona – w zamian na Wilczak kursuje „dziesiątka” z Fordonu, natomiast „dwójka” jedzie na Bielawy. By obsłużyć rejon ulicy Gdańskiej, ZDMiKP uruchomił autobusową linię zastępczą „Za T”, której trasa rozpoczyna się na Rondzie Jagiellonów. Następnie autobusy jadą Jagiellońską i Gdańską w rejon modernizowanej pętli w Myślęcinku. Obecnie kursuje ona w wydłużonej relacji Las Gdański P+R – Gdańsk – Jagiellońska – Most Pomorski – Rondo Toruńskie, co ma związek z pracami na Fordońskiej. Remont rozjazdów wymusił bowiem bardzo duże zmiany.
Linie nr 6 i 10 zostały zawieszone, linia nr 3 w kierunku pętli Wilczak, od przystanku Rondo Fordońskie (zlokalizowanego po wschodniej stronie ronda) kierowana jest Mostem Pomorskim, Toruńską, Perłową, Bełzy, Wojska Polskiego, Kujawską i Bernardyńską, a od przystanku Rondo Jagiellonów wraca na standardową trasę przebiegu. Linia nr 5 w kierunku pętli Rycerska, od przystanku Fordońska/Fabryczna kierowana jest przez Most Kazimierza Wielkiego, ulicami Toruńską, Perłową, Bełzy, Wojska Polskiego, Kujawską, Bernardyńską, a od przystanku Rondo Jagiellonów wraca na standardową trasę przebiegu, zaś linie nr 4 i 8 w kierunku pętli Bielawy oraz Rycerska są kierowane od węzła Szarych Szeregów ulicami Wojska Polskiego, Kujawską, Bernardyńską, a od przystanku Rondo Jagiellonów wracają na standardowe trasy przebiegu.
- Politechnika Bydgoska ma nową profesor! - 19 sierpnia 2026
- Stalowe Anioły. Nagrody za wyjątkową pomoc - 19 sierpnia 2026
- Nie żyje Marcin Maćkowski. Przez wiele lat był trenerem młodych piłkarzy w Polonii - 19 sierpnia 2026











![W Myślęcinku praca wre. Co dzieje się na pętli Las Gdański? [ZDJĘCIA] las gdański lipiec 2026](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2026/07/las-gdanski-lipiec-2026-zdmikp-4-150x150.jpg)
![Ważne torowisko w Bydgoszczy zniknęło. Tramwaje prędko tu nie pojadą [ZDJĘCIA] Torowisko-10](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2026/07/Torowisko-10-150x150.jpg)


