Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ulicą Kolonijną w Osielsku auta jeżdżą zbyt szybko? Wójt poprosił o więcej patroli

Dodano: 20.11.2023 | 10:11

Na zdjęciu: Zdaniem radnego Cichańskiego, który jest także sołtysem Osielska urządzane są tam wyścigi samochodowe.

Fot. Google Maps

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Osielsko, która odbyła się 24 października radny Konrad Cichański zgłaszał problem aut poruszających się ze zbyt dużymi prędkościami na ul. Kolonijnej w Osielsku.

Zdaniem radnego Cichańskiego, który jest także sołtysem Osielska urządzane są tam wyścigi samochodowe. W tym temacie wypowiedział się także radny Przemysław Ziętara. Jego zdaniem rozwiązaniem w tego typu przypadkach, może być zastosowanie sygnalizacji świetlnej wyposażonej w specjalne czujniki. Chodzi o to, że jeżeli dany kierowca przekroczy dozwoloną prędkość zapala się czerwone światło.

Konrad Cichański swój wniosek o wzmożenie policyjnych patroli, zwłaszcza po godzinie 16 na ul. Kolonijnej w Osielsku z uwagi na dużą prędkość przejeżdżających pojazdów złożył także na piśmie. W odpowiedzi wójt Wojciech Sypniewski przekazał, że zgłosił sprawę policji. – Wystąpiłem do Policji z pismem w sprawie patroli, zgodnie z Pana wnioskiem – poinformował Wojciech Sypniewski.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wiktor
Wiktor
6 miesięcy temu

Głównym problemem Kolonijnej jest bardzo słabo oznakowane jedyne przejście dla pieszych na skrzyżowaniu Kolonijnej z Wakacyjną przy placu zabaw. Przejście bardzo niebezpieczne, sam wyjazd z Wakacyjnej słaba widoczność w lewo bo kierowcy zamiast parkować na nowym parkingu przy placu zabaw parkują przy wjeździe do przepompowni. Na tym przejściu powinien być próg zwalniający, albo chociaż kocie oczka na ulicy i świecący znak że takie przejście tam jest. To takie minimum. Dla bezpieczeństwa przede wszystkim dzieci. Poprawcie to zanim zdarzy się wypadek. Koszt nie będzie duży.

IMG_0559.jpeg
Last edited 6 miesięcy temu by Wiktor
Stefan
Stefan
4 miesięcy temu

Należałoby zacząć od wymalowania pasów i przejść dla pieszych, patrole policji niewiele pomogą musiałyby stać tam całą dobę.